Facebook Dating od dzisiaj w 20 krajach. Konkurencja dla Tindera

Facebook Dating od dzisiaj w 20 krajach. Konkurencja dla Tindera

Facebook Dating od dzisiaj w 20 krajach. Konkurencja dla Tindera
Źródło zdjęć: © PAP | Andrew Gombert
05.09.2019 17:23, aktualizacja: 05.09.2019 19:17

Facebook Dating prawie rok po rozpoczęciu testów w Kolumbii został uruchomiony w dwudziestu krajach. Z nowego produktu Facebooka będą mogli skorzystać użytkownicy portalu, którzy ukończyli 18 lat. Opcja randkowa pojawi się jako nowa karta w aplikacji mobilnej Facebooka.

Aktywację usługi Randki Facebooka (bo tak będzie prawdopodobnie nazywał się polska wersja) ogłosił sam Mark Zuckerberg na... Facebooku. W swoim poście twórca portalu napisał, że jedną z jego "ulubionych rzeczy w budowaniu Facebooka jest spotykanie ludzi, którzy poznali swoją drugą połówkę przez ten portal."

Zuckerberg dodał, że dzięki Facebook Dating, użytkownicy nareszcie zyskają narzędzia, które uczynią prostszym zawieranie romantycznych relacji przez Facebooka.

Randki Facebooka były już od około roku testowane w Kolumbii, a teraz dołączyło do niej 19 innych krajów: USA, Argentyna, Boliwia, Brazylia, Kanada, Chile, Ekwador, Gujana, Laos, Malezja, Meksyk, Paragwaj, Peru, Filipiny, Singapur, Surinam, Tajlandia, Urugwaj i Wietnam. Szef Facebooka poinformował, że zasięg nowej funkcji ma być systematycznie rozszerzany na kolejne kraje. Wysłaliśmy pytanie do polskiego oddziału o termin uruchomienia usługi w Polsce.

Facebook Dating – jak działa

Osoby, które zdecydują się na randkowanie, mogą jednym kliknięciem utworzyć profil, który nie będzie powiązany z ich głównym profilem na Facebooku. Nowa funkcja pozwoli spotkać potencjalnych partnerów spośród znajomych lub innych użytkowników.

Facebook ma sugerować dopasowania na podstawie preferencji wyrażonych podczas tworzenia profilu, a także zainteresowań i aktywności na Facebooku.

W aplikacji nie zobaczysz znajomych z Facebooka, chyba że użyjesz funkcji "secret crush" ("sekretne zauroczenie"). Pozwoli ona wyrazić zainteresowanie maksymalnie dziewięcioma znajomymi z Facebooka lub Instagrama.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)