"Ewenement na skalę światową". Pierwszy taki pojazd antyterrorystyczny

"Ewenement na skalę światową". Pierwszy taki pojazd antyterrorystyczny

Pojazd antyterrorystyczny MV-3 Hystrix.
Pojazd antyterrorystyczny MV-3 Hystrix.
Źródło zdjęć: © YouTube | Jutarnji List
Norbert Garbarek
27.04.2023 14:55

MV-3 Hystrix – tak chorwackie przedsiębiorstwo DOK-ING nazwało zupełnie nowy sprzęt, który zostanie wykorzystany w walce z terrorystami podczas specjalnych akcji. Hystrix wyróżnia się możliwością korzystania z niego bez wsparcia zespołu taktycznego, co sprawia, że jest to pojazd samodzielny do zwalczania niebezpieczeństwa i sytuacji kryzysowych.

Vjekoslav Majetić, założyciel i właściciel DOK-ING - producenta MV-3 Hystrix - powiedział podczas prezentacji pojazdu, że "jest to ewenement na skalę światową, który zyskał już uznanie użytkowników".

Pojazd, jakiego świat dotąd nie widział

"MV-3 to pojazd wielozadaniowy przeznaczony do wsparcia w operacjach antyterrorystycznych, uwalniania zakładników i misjach kryzysowych związanych z niepokojami społecznymi. Niewątpliwą zaletą pojazdu jest możliwość korzystania z niego z zespołem taktycznym lub bez, umożliwiając elastyczność i modułowe podejście bez narażania funkcjonariuszy na niebezpieczeństwo" - wyjaśnił producent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Hystrix jest pojazdem elektrycznym, a jego autonomia działania wynosi około ośmiu godzin; pojazd może być również zasilany w terenie.

Przy okazji prezentacji pojazdu Majetić zaznaczył też, że na całym świecie maszyny do rozminowywania firmy DOK-ING usunęły już około 150 tys. min. Przedsiębiorca podkreślił współpracę z Ukrainą i przeszkolenie kilkudziesięciu ukraińskich żołnierzy do operacji rozminowania prowadzonych przez pracowników DOK-ING.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)