Euro 2016: wszystkie mecze w tv i online za darmo. Gdzie oglądać?

Euro 2016: wszystkie mecze w tv i online za darmo. Gdzie oglądać?

Euro 2016: wszystkie mecze w tv i online za darmo. Gdzie oglądać?
Źródło zdjęć: © Fotolia / jcg_oida
20.06.2016 15:20, aktualizacja: 21.06.2016 15:33

Cyfrowy Polsat blokuje na terenie Polski mecze Euro 2016, które można było oglądać w otwartych kanałach ZDF oraz Das ERSTE. Internauci znaleźli kilka sposobów aby zakaz ten ominąć

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 201. zapadną w pamięci wielu nie ze względu na wyjątkowe emocje sportowe, ale emocje związane z transmisją meczów w TV oraz na płatnych kanałach i platformach internetowych. Pierwsze głosy oburzenia pojawiły się po tym, jak Polsat - właściciel praw autorskich do transmisji meczów na terenie Polski - zadecydował o zakodowaniu wszystkich meczów.

Później okazało się, że jednak mecze z udziałem polskiej reprezentacji oraz spotkania fazy pucharowej będą transmitowane na otwartym kanale Polsat oraz w TVP. Niestety pozostałe mecze, w większości trafią na specjalnie stworzone na tę okazje płatne kanały Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. Wszystkie mecze można obejrzeć również na cyfrowej platformie Ipla. Za przyjemność kibicowania ulubionym reprezentacjom trzeba jednak zapłacić. Polsat liczy sobie za transmisje w internecie 99 zł, zaś w TV 79 złotych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Można powiedzieć, że Polsat nie ma szczęścia do Euro 2016. Najpierw pojawiły się problemy z jakością transmisji, co też nie spodobało się wielu użytkownikom.

Na szczęście sytuacja nie jest beznadziejna, a jak mówi stare porzekadło - natura nie znosi pustki. Okazuje się bowiem, że ograniczenia jakie nakłada na nas Polsat można bez kłopotu ominąć. Przede wszystkim mamy do dyspozycji internet. Mimo tego, że na terenie Polski strony streamujące kanały z transmisją meczów są zablokowane, to jest sposób by je obejrzeć w doskonałej jakości.

Pierwszy sposób wymaga zainstalowania przeglądarki internetowej Google Chrome. Zamiast męczyć się z instalowaniem VPN oraz zmianami serwerów proxy (by oszukać mechanizmy lokalizujące) wystarczy wejść do oficjalnego sklepu z rozszerzeniami i zainstalować Modify Headers for Google Chrome. Nie mamy się tutaj czego obawiać - nakładka jest sprawdzona i zatwierdzona przez Google. Po pomyślnym dodaniu do przeglądarki, na prawo od paska adresu pojawia się nowa ikona.

Obraz
© (fot. Modify Headers for Google Chrome)

Aby móc oglądać mecze należy dodać nowy nagłówek (z ang. header) – klikamy na "+" w prawym górnym rogu (1). W kolumnie _ Action wybieramy wartość Add, w Name _wpisujemy: X-Forwarded-For. Jako wartość _ Value * _wpisujemy: *130.149.7.201. Później klikamy w pulsujący przycisk *Save *(2), *Play *(3) oraz *Enable *(4) i możemy oglądać mecze w bardzo dobrej jakości. Niestety mecze są transmitowane przez niemieckie stacje ZDForaz Das Erste, więc komentarz jest również po niemiecku.

Dla znających język angielski dostępny jest serwis filmon.com, na którym również możemy obejrzeć transmisje większości spotkań za darmo. Część meczów jest transmitowana na kanale BBC ONE, zaś część na iTV. W darmowej wersji serwis daje nam transmisję niskiej jakości, jednak na urządzeniach mobilnych w zupełności to wystarcza. Jeśli jednak mamy ochotę na wyższą jakość transmisji, to trzeba się zarejestrować na stronie oraz opłacić abonament.

Istnieje również sposób na ominięcie blokady, jaka znalazła się na dekoderze na kanały niemieckiej telewizji. Rozwiązanie tego kłopotu znalazł serwis Antyweb. Do tej pory użytkownicy Cyfrowego Polsatu mecze mogli oglądać na ZDF, który był na 47. kanale na dekoderze. Niestety po zablokowaniu program niemieckiej stacji znikł z listy. Na szczęście kanał można przywrócić dzięki całkiem prostemu zabiegowi.

W ustawieniach dekodera wyszukujemy opcje ręcznego dodawania kanałów telewizyjnych. Aby dodać ZDF wpisujemy parametry:

Częstotliwość: 11054
Prędkość transmisji: 27500
Polaryzacja: Pozioma
FEC: 5/6
Satelita: Hot Bird 6. 8 lub 9.

Niektóre mecze są transmitowane również na Das Erste:

Częstotliwość: 11541
Prędkość transmisji: 22000
Polaryzacja: Pionowa
FEC: 5/6
Satelita: Hot Bird 6. 8 lub 9.

W obu przypadkach po dodaniu wciskamy OK i jak podaje Antyweb, mamy do wyboru dużo różnych stacji z całego świata. Pośród nich w okolicy kanału 1000. powinniśmy mieć niemieckie stacje transmitujące mecze Euro 2016.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)