Elon Musk wybiera się w kosmos. Poleci statkiem Richarda Bransona

Strona głównaElon Musk wybiera się w kosmos. Poleci statkiem Richarda Bransona
12.07.2021 15:13
Elon Musk wybiera się w kosmos. Poleci statkiem Richarda Bransona
Źródło zdjęć: © Anadolu Agency via Getty Images | Anadolu Agency

Richard Branson został pierwszym człowiekiem, który w ramach komercyjnego lotu poleciał w kosmos. Elon Musk chce iść jego śladem i co ciekawe, nie chce korzystać z własnego statku kosmicznego.

Elon Musk stał po stronie Richarda Bransona w jego wyścigu z Jeffem Bezosem o to, kto jako pierwszy poleci w kosmos w ramach komercyjnego lotu.

Podczas przygotowań do lotu, twórca Virgin Group miał doborowe towarzystwo. Był z nim Elon Musk. Szef SpaceX i Tesli dał wobec tego jasno do zrozumienia, kogo wspiera w kosmicznym wyścigu. Obaj panowie wykonali pamiątkowe zdjęcie z okazji pierwszego komercyjnego lotu w kosmos.

Cały lot odbył się bez żadnych komplikacji, co najwidoczniej przekonało Elona Muska, że warto spróbować. W dzienniku The Sunday Times pojawiła się informacja, że szef SpaceX wpłacił 10000 dolarów, by zarezerwować bilet na kosmiczny lot statkiem VSS Unity.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy odbędzie się lot z udziałem jednego z najpopularniejszych miliarderów świata. Sytuacja jest o tyle dziwna, że Musk nie zdecydował się jeszcze na podróż pojazdem własnej firmy. Być może zdecyduje się jednak na lot własnym statkiem, zanim wsiądzie na pokład VSS Unity Bransona.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)