Elon Musk wybiera się w kosmos. Poleci statkiem Richarda Bransona

Elon Musk wybiera się w kosmos. Poleci statkiem Richarda Bransona

Elon Musk wybiera się w kosmos. Poleci statkiem Richarda Bransona
Źródło zdjęć: © Anadolu Agency via Getty Images | Anadolu Agency
12.07.2021 15:13

Richard Branson został pierwszym człowiekiem, który w ramach komercyjnego lotu poleciał w kosmos. Elon Musk chce iść jego śladem i co ciekawe, nie chce korzystać z własnego statku kosmicznego.

Elon Musk stał po stronie Richarda Bransona w jego wyścigu z Jeffem Bezosem o to, kto jako pierwszy poleci w kosmos w ramach komercyjnego lotu.

Podczas przygotowań do lotu, twórca Virgin Group miał doborowe towarzystwo. Był z nim Elon Musk. Szef SpaceX i Tesli dał wobec tego jasno do zrozumienia, kogo wspiera w kosmicznym wyścigu. Obaj panowie wykonali pamiątkowe zdjęcie z okazji pierwszego komercyjnego lotu w kosmos.

Cały lot odbył się bez żadnych komplikacji, co najwidoczniej przekonało Elona Muska, że warto spróbować. W dzienniku The Sunday Times pojawiła się informacja, że szef SpaceX wpłacił 10000 dolarów, by zarezerwować bilet na kosmiczny lot statkiem VSS Unity.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy odbędzie się lot z udziałem jednego z najpopularniejszych miliarderów świata. Sytuacja jest o tyle dziwna, że Musk nie zdecydował się jeszcze na podróż pojazdem własnej firmy. Być może zdecyduje się jednak na lot własnym statkiem, zanim wsiądzie na pokład VSS Unity Bransona.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)