Trwa ładowanie...
d127w33

Elon Musk walczy z koronawirusem. Szef Tesli przekazał Kalifornii ponad tysiąc respiratorów

Elon Musk obiecał, że włączy się do walki z koronawirusem. Pierwsze efekty danego słowa już widać. Szef SpaceX i Tesli potwierdził, że ofiarował kalifornijskim szpitalom ponad tysiąc respiratorów. "To bohaterski wysiłek" - komentuje tamtejszy gubernator.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk włączył się do walki z koronawirusem
Elon Musk włączył się do walki z koronawirusem (Youtube.com)
d127w33

Elon Musk obiecał niedawno, że pomoże ludziom zmagającym się z powstrzymaniem pandemii koronawirusa. Charyzmatyczny miliarder, szef takich firm jak SpaceX i Tesla potwierdził za pośrednictwem Twittera, że jeżeli w szpitalach brakuje respiratorów, to dołoży wszelkich starań, aby je wyprodukować.

Jak widać filantrop nie rzuca słów na wiatr i działa niezwykle szybko. Musk właśnie poinformował, że pomógł zdobyć 1255 respiratorów w Chinach i zorganizował dla nich transport lotniczy do Los Angeles. Nowy sprzęt trafi do kalifornijskich szpitali.

- Kilka dni temu informowałem, że Musk może przekazać szpitalom w Kalifornii około 1000 respiratorów. Już przybyły do Los Angeles. To bohaterski wysiłek - komentuje tamtejszy gubernator, Gavin Newsom.

Wcześniej przedsiębiorca przekazał placówce University of Washington School of Medicine około 50 tysięcy maseczek ochronnych. Niezbędnymi środkami wsparł także UCLA Health Hospital.

d127w33

Chcesz wiedzieć więcej na temat koronawirusa? Zapisz się na nasz specjalny newsletter.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Jakich apek używa Polak na kwarantannie

d127w33

Podziel się opinią

Share

d127w33

d127w33
Więcej tematów