Elon Musk: Tesla Roadster będzie unosić się nad ziemią. "Bez ryzyka, że zabije ludzi"

Elon Musk z kolejnym pomysłem. Chodzi o nowy model Tesli
Elon Musk z kolejnym pomysłem. Chodzi o nowy model Tesli
Źródło zdjęć: © YouTube

17.02.2021 14:45

Elon Musk podzielił się z fanami swoimi najnowszymi planami. W podcaście Joego Rogana powiedział, że chciałby, aby nowa generacja Tesli Roadster mogła unosić się nad ziemią. - Bez ryzyka, że zabije ludzi - podkreślił charyzmatyczny miliarder.

Elon Musk, właściciel takich firm jak SpaceX i Tesla, niejednokrotnie udowadniał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Charyzmatyczny miliarder słynący z odważnych wizji podzielił się z fanami kolejnym zaskakującym pomysłem.

Biznesmen w podcaście Joego Rogana oznajmił, że chciałby, aby kolejna generacja Tesli Roadster mogła unosić się nad ziemią. - Zastanawiałem się nad tym, jak sprawić, by nowy model Roadstera wzniósł się bez ryzyka, że wiesz, zabije ludzi - mówił miliarder.

- Myślałem o tym, aby mógł się unosić, jednak nie za wysoko. Może np. metr nad ziemią czy coś tym stylu. Jeśli nagle spadnie, to wysadzi zawieszenie, ale nie zginiesz - dodał filantrop.

Musk ujawnił także, że Tesla skończy projektowanie nowego modelu Roadstera w tym roku. Miliarder wyraził również nadzieję, że pojazd trafi na rynek w 2022 roku.

Biznesmen ujawnił, że standardowy Roadster będzie posiadał dwa niewielkie tylne fotele podobne do Porsche, z kolei model w opcji SpaceX będzie miał w tym miejscu kilka silników rakietowych.

- Planujemy wyposażyć ten samochód w odrobinę technologii rakietowej - oświadczył Musk.

To już trzecia wizyta Elona Muska w podcaście Joego Rogana. Przypomnijmy, że miliarder wywołał niemałe zamieszanie, gdy w 2018 roku skorzystał z propozycji prowadzącego i zapalił marihuanę podczas rozmowy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)