Trwa ładowanie...

Elon Musk i Tesla inwestują w Bitcoina 1,5 mld dolarów. Kurs wystrzeliwuje

Tesla poinformowała w ostatnim zestawieniu finansowym, że zainwestowała 1,5 mld dolarów w Bitcoina. Ostatnio Elon Musk dużo mówił o korzyściach idących z inwestycji w kryptowalutę, ale nigdy wcześniej żadna z jego firm nie polegała tak na wirtualnej walucie.
Share
Tesla inwestuje w bitcoina i pozwali płacić kryptowalutą za samochody
Tesla inwestuje w bitcoina i pozwali płacić kryptowalutą za samochodyŹródło: Flickr
d4kxbmo

Nie tak dawno temu Elon Musk zapewniał, że "jest zwolennikiem" Bitcoina. Trudno się dziwić, kiedy obserwujemy, że kryptowaluty osiągają najwyższe wartości w historii. Dzisiaj wartość jednostki Bitcoina przekroczyła 144 tys. złotych. Teraz jednak kurs może pójść jeszcze wyżej, odkąd Tesla, jedna z najważniejszych firm Muska, również zainwestowała w Bitcoina.

Nie wiadomo, po jakim kursie Tesla kupiła kryptowalutę i czy było to przed głośnymi wypowiedziami miliardera na temat Bitcoina. Wiadomo, że do zakupu doszło w styczniu br., o czym, firma poinformowała w ostatnim oświadczeniu:

"W styczniu 2021 r. zaktualizowaliśmy naszą politykę inwestycyjną, aby zapewnić nam większą elastyczność w zakresie dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów z naszych środków pieniężnych (...) Następnie zainwestowaliśmy łącznie 1,50 mld dolarów w bitcoiny w ramach tej polityki i możemy od czasu do czasu lub długoterminowo nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe"

Tesla poinformowała również, że w przyszłości planuje przyjmować płatność za swoje towary i usługi w bitcoinach. Jednak wartość kryptowalut gwałtownie się zmienia, dlatego nie są akceptowane, jako powszechny środek płatniczy. Firma Muska oczywiście jest świadoma tego, o czym również poinformowała w oświadczeniu:

d4kxbmo

"Ceny aktywów cyfrowych były w przeszłości i mogą nadal podlegać dużym wahaniom, w tym w wyniku różnych powiązanych ryzyk i niepewności. Na przykład rozpowszechnienie takich aktywów jest stosunkowo nowym trendem, a ich długoterminowe przyjęcie przez inwestorów, konsumentów i przedsiębiorstwa jest nieprzewidywalne".

Tesla jest świadoma, że jej inwestycja jest bardzo ryzykowna. Ciekawe, czy Elon Musk odegra większą rolę w dalszym pompowaniu wartości Bitcoina, by jego firma mogła zarobić? Bardzo prawdopodobne, że tak się właśnie stanie.

Zobacz: Hakerzy podszywają się pod GIODO. UODO ostrzega przed phishingiem [Wideo]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kxbmo

Podziel się opinią

Share
d4kxbmo
d4kxbmo
Więcej tematów