Elon Musk: Tesla pobija kolejny rekord, ale miliarder może mieć więcej powodów do radości

Elon Musk: Tesla pobija kolejny rekord, ale miliarder może mieć więcej powodów do radości
Źródło zdjęć: © Youtube.com

09.01.2020 12:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla kontynuuje silny wzrost na giełdzie, a ceny akcji osiągają zawrotną kwotę. Wokół wartości spółki krąży sporo kontrowersji, głównie ze względu na komentarze Elona Muska, jednak być może niedługo miliarder będzie zajęty zupełnie innymi sprawami.

Akcje Tesli idą w górę i osiągają niemal rekordowy poziom 500 dolarów za akcję, notując ciągły wzrost od grudnia. Elon Musk nieustannie zdaje się podsycać zainteresowanie akcjonariuszy kontrowersyjnymi komentarzami.

Jednak wydaje się, że ta technika jest skuteczna, ponieważ od początku roku wartość akcji skoczyła o 17 proc. Zagraniczni analitycy twierdzą, że może to być również efektem konfliktu zbrojnego pomiędzy Iranem a USA.

Obraz
© WP.PL

Czy ceny ropy wzrosną ze względu na sytuację polityczną w Iranie? Specjaliści są zdania, że raczej nie powinniśmy spodziewać się, że ceny paliwa np. w Polsce pójdą znacząco w górę, jednak zdaje się, że akcjonariusze Tesli są innego zdania.

Pomimo ostatnich opóźnień w produkcji, niedoborów części, przekroczenia kosztów i wielu innych trudności, akcjonariusze zdają się pokładać duże nadzieje w Tesli.

Zobacz też: Samochód nowej generacji czy gadżet? Tesla Model X

Elon Musk i Grimes spodziwają się dziecka?

Sytuacja finansowa w firmie Elon Muska wygląda bardzo dobrze, ale miliarder już niedługo może mieć więcej powodów do radości, a Tesla czy SpaceX mogą zejść na dalszy plan.

Jak sugeruje ostatni post na Instagramie, Elon Musk i Grimes mogą oczekiwać dziecka. Jak na razie brakuje potwierdzenia tej informacji, ale światowe media podchwyciły temat i zastanawiają się, czy Grimes, z którą Musk jest związany od roku, rzeczywiście jest w ciąży. Niektórzy sugerują jednak, że może to być tylko akcja promująca jej nadchodzącą płytę. A co wy sądzicie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)