Elon Musk: Starship Super Heavy będzie miał łącznie 41 silników

Elon Musk: Starship Super Heavy będzie miał łącznie 41 silników

Elon Musk: Starship Super Heavy będzie miał łącznie 41 silników
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Gustu Nanda
Karolina Modzelewska
24.07.2019 15:17, aktualizacja: 24.07.2019 15:38

Elon Musk, na swoim Twitterze zdradził kolejne szczegóły na temat platformy startowej Starship. Ujawnił, że będzie wyposażona w 41 silników Raptor. Wizjoner żartuje nawet, że cały projekt prosi się o jeszcze jeden.

W swoim pierwszym tweecie Elon Musk informował, że Starship Super Heavy będzie miał w sumie 35 silników Raptor. Zapytany o wyjaśnienia stwierdził, że będzie to jednak 41 silników. 35 z nich zostanie zamontowanych w Super Heavy, a kolejne sześć w samym Starship.

Z dotychczasowych informacji wynika, że trzy silniki w Starship będę zoptymalizowane do użytku w atmosferze i trzy do wykorzystania w próżni.

Po co tak duża ilość silników?

Elon Musk uważa, że większa ilość silników ma wpływ na powodzenie całej misji. Jeśli jeden lub dwa zawiodą, pojazd nadal może kontynuować swoje działania.

Musk bardzo chętnie pisze o postępach w pracach nad Starship na Twitterze. Przykładowo informował o zmianie nazwy statku z BFR (Big Falcon Rocket) na Starship, czy o podejmowanych próbach wysłania rakiet w kosmos.

SpaceX potrzebuje specjalnej platformy startowej

SpaceX już wkrótce zrealizuje pierwszy prawdziwy lot próbny, w konfiguracji określanej jako StarHopper. Rakieta ma być najpotężniejszym statkiem kosmicznym, jaki kiedykolwiek został wystrzelony w kosmos.

Statek kosmiczny Elona Muska będzie potrzebował odpowiedniej struktury startowej, która wytrzyma siłę tak dużej ilości silników rakietowych. Musk na swoim Twitterze uspokaja jednak, że jego zespół pracuje również nad tym projektem.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Elon Musk już wkrótce zrealizuje kolejny ze swoich innowacyjnych pomysłów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)