Elon Musk rusza z nowym biznesem. Zaskakujący wybór branży

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © Inne | NASA/Kim Shiflett

12.10.2022 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk nie przestaje zaskakiwać. Ekscentryczny miliarder poinformował w swoich mediach społecznościowych o rozpoczęciu kariery w nowej branży. Jeden z najpopularniejszych ludzi ze świata nowych technologii rusza ze sprzedażą perfum.

Burnt Hair to nowe perfumy, których sprzedaż ogłosił Elon Musk. Właściciel takich firm jak Tesla czy SpaceX wchodzi tym samym w nową branżę. Podjęty przez miliardera krok może zaskakiwać - do tej pory Musk kojarzył się przede wszystkim z nietypowymi projektami ze świata nowych technologii. Okazuje się jednak, że i w perfumach idzie mu całkiem nieźle.

Elon Musk ogłosił sprzedaż perfum Burnt Hair przez własną firmę The Boring Company, która w przeszłości zasłynęła między innymi ze sprzedaży miotaczy ognia. Musk dość mocno angażuje się w promocję swojego produktu. Obecnie opis jego konta na Twitterze to "Perfume Salesman", czyli sprzedawca perfum.

Burnt Hair. Elon Musk sprzedaje perfumy
Burnt Hair. Elon Musk sprzedaje perfumy© Inne

Jedna butelka perfum Burnt Hair kosztuje 100 dolarów. Co ciekawe, możliwe jest także zamówienie produktu do Polski. Jego cena wynosi wówczas 508 zł i zawiera ona podatek. Niestety, za dostawę międzynarodową należy zapłacić dodatkowo. W przypadku wysyłki do naszego kraju mówimy o niemałej kwocie rzędu 178 zł za transport.

Zgodnie z informacjami, które umieszczono na stronie The Boring Company, dostawa perfum Burnt Hair powinna być zrealizowana w pierwszym kwartale 2023 r. Na podstawie danych podawanych na Twitterze przez Muska można stwierdzić, że czeka go wysłanie sporej liczby flakonów.

W ciągu około sześciu godzin Elon Musk sprzedał 10 tys. butelek perfum Burnt Hair. Jak sam napisał w jednym ze swoich tweetów - nie może się doczekać, gdy media napiszą, że jego nowy produkt osiągnął poziom sprzedaży na poziomie miliona dolarów.

Burnt Hair - co wiemy o perfumach Elona Muska?

Elon Musk nie napisał zbyt wiele o wprowadzonych na rynek perfumach. Na stronie produktu możemy przeczytać tylko dwa zdania na ich temat, które pozostawiają szerokie pole do interpretacji.

"Tak jak pochylanie się nad świecą przy stole, ale bez całej ciężkiej pracy" - brzmi początek opisu perfum Elona Muska. "Wyróżniaj się w tłumie! Daj się zauważyć, gdy przechodzisz przez lotnisko" - czytamy dalej.

Karol Kołtowski, dziennikarz Wirtualnej Polski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)