Elon Musk: Połączysz się ze Starlink dzięki "UFO na patyku"

Elon Musk: Połączysz się ze Starlink dzięki "UFO na patyku"
Źródło zdjęć: © East News | PHILIP PACHECO/AFP/East News
Karolina Modzelewska

10.01.2020 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Starlink od SpaceX swoim wyglądem przypomina statek kosmiczny. W rzeczywistości jest konstelacją satelitarną, która ma świadczyć usługi dostępu do internetu na całej Ziemi. Elon Musk zapowiada, że już niedługo będziemy się z nią łączyć, wykorzystując "UFO na patyku".

Elon Musk, CEO SpaceX zapowiada, że urządzenia wykorzystywane do łączenia się z mikro satelitami będą wyglądały jak UFO. We wtorek na swoim Twitterze poinformował, że będą one cienkie, płaskie i okrągłe, jak UFO na patyku.

UFO na patyku od Elona Muska

Musk dodał, że użytkownicy będą musieli podłączyć urządzenie i skierować je w niebo, aby uzyskać dostęp do satelitarnej sieci internetowej SpaceX. Jak zapewnia CEO Space X – połączenie jest proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Nie ma też znaczenia, w jakiej kolejności wspominane czynności będą wykonywane.

W poniedziałek (06.01.2020 r.) SpaceX z powodzeniem wdrożył trzecią partię satelitów Starlink, zwiększając ich całkowitą liczbę w kosmosie do 180. Ostatecznym celem jest wysłanie 42 tys. satelitów na orbitę okołoziemską. Firma co dwa tygodnie będzie wysyłać 60 nowych satelitów, aby zdążyć z realizacją celu przed końcem dekady.

Internet dla każdego

Wszystkie satelity utworzą megakonstelację. SpaceX twierdzi, że do 2021 roku będzie w stanie zapewnić szybki internet szerokopasmowy praktycznie we wszystkich zakątkach naszego globu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)