Elon Musk podpowiada jak leczyć koronawirusa. Powołuje się na najnowsze badania

Elon Musk podpowiada jak leczyć koronawirusa. Powołuje się na najnowsze badania

Elon Musk podpowiada jak leczyć koronawirusa. Powołuje się na najnowsze badania
Źródło zdjęć: © East News | AP/Associated Press/East News
Karolina Modzelewska
17.03.2020 09:44, aktualizacja: 07.04.2020 12:17

Zdaje się, że CEO Tesli i SpaceX na bieżąco śledzi doniesienia o COVID-19. Elon Musk na swoim Twitterze ostrzegał już, że "strach zabija myślenie" w kontekście paniki wywołanej koronawirusem, a teraz przedstawia możliwe opcje leczenia SARS-CoV-2. Powołuje się na to, co słyszał od wielu inteligentnych osób.

Elon Musk lubi zabierać głos w ważnych sprawach. Część z jego wypowiedzi jest kontrowersyjna, ale nie można im odmówić sensu. Tym razem odwołuje się do informacji, które słyszał od "wielu inteligentnych ludzi". Dotyczą koronawirusa.

Elon Musk o leczeniu koronawirusa

W poście zamieszczonym na Twitterze Musk sugeruje rozważenie zastosowania chlorochiny w leczeniu koronawirusa. Odsyła do najnowszych badań James'a M. Todaro i Gregory'ego J. Rigano, Esq., które były konsultowane z naukowcami Stanford University School of Medicine, UAB School of Medicine i National Academy of Sciences.

Z badań wynika, że chlorochina jest skutecznym lekiem wspierającym leczenie COVID-19. Zastosowanie tabletek z chlorochiną przynosiło pozytywne efekty u osób zarażonych koronawirusem, w tym krótszy czas leczenia. Potwierdzają to badania amerykańskich Centers for Disease Control and Prevention, które dowodzą, że chlorochina ma również duży potencjał w leczeniu profilaktycznym koronawirusa.

Chlorochina jest niedrogim, dostępnym na całym świecie lekiem, powszechnie stosowany u ludzi od 1945 roku przeciwko malarii, chorobom autoimmunologicznym, reumatoidalnemu zapaleniu stawów itp.

Elon Musk odwołuje się też do innych badań. Na swoim Twitterze napisał " Ten artykuł pasuje do tego, co słyszę od wielu inteligentnych ludzi" i opublikował wyniki prac doktorów farmacji – Tim'a Smith'a oraz Tony'ego Prosser'a.

Według wspomnianych lekarzy leki przeciwwirusowe nie powinny być stosowane u młodych, zdrowych pacjentów z łagodnymi objawami COVID-19 i bez współistniejących schorzeń. Leczenie lopinawirem, rytonawirem lub chlorochiną należy rozważyć u starszych pacjentów lub u osób z chorobami współistniejącymi i poważnymi objawami.

W przypadku braku chlorochiny Smith oraz Prosser zalecają zastosowanie hydroksychlorochiny.

Arechid: Polski lek z chlorochiną

Elon Musk nie jest jedyną osobą, która dostrzega znaczenie chlorochiny w leczeniu kornawirusa. Pisaliśmy ostatnio o polskim leku Arechin, który został uznany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych za właściwy farmaceutyk do leczenia wspomagającego w zakażeniu koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)