Trwa ładowanie...
dt21dxg

Elon Musk padł ofiarą oszustwa "Bitcoin Profit". Fałszywa rekomendacja szefa SpaceX

Elon Musk, Richard Branson oraz Bill Gates padli ofiarami oszustwa "Bitcoin Profit". Strona internetowa służąca do zwabienia potencjalnych klientów wykorzystała nieprawdziwe rekomendacje przedsiębiorców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk padł ofiarą kryptowalutowego oszustwa
Elon Musk padł ofiarą kryptowalutowego oszustwa (East News, Fot: AP Photo/John Raoux)
dt21dxg

Nielegalne wykorzystywanie wizerunku celebrytów do promowania oszukańczych programów służących do rzekomego zarabiania wielkich pieniędzy to plaga sektora kryptowalut. Niedawno ofiarą takiego oszustwa padł Robert Lewandowski, który w sfabrykowanym wywiadzie z Kubą Wojewódzkim zdradził sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Z podobnymi problemami borykają się gwiazdy oraz przedsiębiorcy za oceanem.

Czytaj także: Bitcoin. BitMarket kończy działalność. Klienci polskiej giełdy kryptowalut stracili pieniądze

dt21dxg

Ofiarami kryptowalutowego scamu padli przedsiębiorcy: Elon Musk, Richard Branson oraz Bill Gates. Wykorzystanie ich wizerunku, rzekome wsparcie i fałszywe wypowiedzi przyczyniły się do promocji piramidy finansowej "Bitcoin Profit".

Każda z gwiazd posiadała na stronie swój profil ze zdjęciem, jak również bilans rzekomych inwestycji w Bitcoin i powiązane zwroty. Oszuści twierdzili, że że kupując BTC o wartości 10 394 USD, uzyskano zwrot w wysokości 421,226 USD - czyli 4,110%.

Ofiarą podobnego oszustwa padła też aktorka Kate Winslet.

"Obecnie moim głównym źródłem pieniędzy jest nowy program do automatycznego handlu na kryptowalutach zwany Bitcoin Code. Nigdy w życiu nie spotkałam się z lepszą możliwością szybkiego zbudowania małej fortuny.” - cytat pochodzi ze sfabrykowanego wywiadu, rzekomo przeprowadzonego z gwiazdą przez serwis BBC.

Zobacz także: Bitcoin: kurs znowu pnie się w górę. Przebija rekordową wartość

dt21dxg

Podziel się opinią

Share

dt21dxg

dt21dxg
Więcej tematów