Elon Musk: nowa oferta wynajmu paneli fotowoltaicznych Tesla Solar

Elon Musk: nowa oferta wynajmu paneli fotowoltaicznych Tesla Solar

Elon Musk: nowa oferta wynajmu paneli fotowoltaicznych Tesla Solar
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | public domain
Karolina Modzelewska
19.08.2019 10:11, aktualizacja: 19.08.2019 11:40

Tesla wprowadza nowym program wynajmu paneli fotowoltaicznych. Dzięki niemu można uzyskać instalację solarną za jedynie 65 USD miesięcznie bez konieczności zawierania długoterminowej umowy.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, w jednym ze swoich ostatnich tweetów zapytał obserwujących, co sądzą o ponownym uruchomieniu Tesla Solar.

Program ma umocnić pozycję Tesli na rynku energii słonecznej. Firma od momentu przejęcia SolarCity w 2016 roku odnotowuje spadki i pozostaje daleko w tyle za SunRun i Vivint Solar, które każdego roku produkują coraz więcej energii słonecznej.

Program wynajmu energii słonecznej Tesli

W nowym programie Tesla oferuje montaż instalacji fotowoltaicznej od 65 USD miesięcznie w przypadku mniejszej instalacji do 195 USD w przypadku większych systemów. Klienci będą płacić regularne opłaty bez konieczności zawierania długoterminowej umowy.

Przeciętna instalacja Tesli ma moc 3,8 kW i wytwarza średnio 9-12 kWh dziennie. Firma oferuje również rozwiązania o większej mocy, czyli 7,6 kW i 11,4 kW.

Jeśli klient przestanie potrzebować instalacji fotowoltaicznej, Tesla po prostu odłączy system od zasilania i pozostawi panele na dachu. Jeżeli jednak klient zdecyduje, że chce usunąć również i panele, wówczas będzie musiał zapłacić 1500 USD.

Decyzja Tesli wskazuje na zwrot w kierunku sprzedaży bezpośredniej. Firma zrezygnowała już ze współpracy z Home Depot i skupia się na nowych sposobach pozyskania klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)