Elon Musk mówi o wojnie. Zapowiada, że ją wygra

Elon Musk będzie walczył z botami
Elon Musk będzie walczył z botami
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2022 Anadolu Agency
Karolina Modzelewska

05.12.2022 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk w sobotę, 3 grudnia uczestniczył w specjalnym podcaście o nazwie "Twitter Files", podczas którego odpowiadał na pytania dotyczące Twittera, zadawane mu przez dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło walki z botami. Miliarder zapowiedział, że idzie z nimi na wojnę, którą planuje wygrać.

Twitter od momentu przejęcia go przez Elona Muska w październiku budzi spore zainteresowanie. Generuje je nie tylko nowy właściciel, ale też jego pomysły odnośnie działania i przyszłości popularnej platformy społecznościowej. Zwłaszcza że CEO Tesli i SpaceX zdążył już zwolnić sporą część menadżerów i innych pracowników platformy i wprowadzić kilka "wątpliwych" ulepszeń. Niektórzy nawet zaczęli wróżyć szybki upadek Twittera pod nowymi rządami.

Elon Musk idzie na wojnę z botami

Musk nie wydaje się zbytnio przejmować słowami krytyki, na które reaguje w charakterystyczny dla siebie sposób - zazwyczaj zamieszczając komentarze do nich na Twitterze. Wiele związanych z nimi wątków zostały poruszonych w trakcie podcastów "Twitter Space" oraz "Twitter Files". Właśnie podczas tego drugiego Elon Musk został zapytany o boty, które stanowią poważne wyzwanie dla Twittera i podobnych platform społecznościowych.

Miliarder zapowiedział: "pokonamy boty" i "ujawnimy tych, którzy chcą manipulować ludźmi". Podkreślił też: "to wojna i my ją wygramy". Według Elona Muska boty działały na Twitterze "w porozumieniu", ale już niedługo nie będzie to możliwe. Opracowane zostanie specjalne oprogramowanie, które pozwoli w prosty i szybki sposób kontrolować wpływ botów na pojawiające się treści i tworzone konta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zautomatyzowane boty, które w najprostszy sposób można przedstawić jako programy komputerowe funkcjonujące w przestrzeni z założenia przeznaczonej dla ludzi i odwzorowujące ich zachowania, to prawdziwa plaga w mediach społecznościowych. Interesting Engineering zaznacza, że zdaniem ekspertów około 25-50 proc. ruchu w internecie na całym świecie generują właśnie boty.

Niektóre działania botów stanowią poważne zagrożenie np. rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji czy podszywanie się pod inne osoby. To właśnie martwi Elona Muska, który chce, aby Twitter był miejscem zapewniającym nie tylko wolność słowa, ale też dającym dostęp do sprawdzonych i rzetelnych informacji z całego świata.

Karolina Modzelewska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie