Trwa ładowanie...
d50f01o

Elon Musk: Lot Crew Dragon już wkrótce. Szef Space X pokazuje kapsułę i rakietę Falcon 9 na zdjęciu

Elon Musk opublikował zdjęcie przedstawiające Crew Dragon i Falcon 9. Kapsuła oraz rakieta, która wyniesie ją na orbitę, są gotowe do startu. Historyczny lot obędzie się już za kilka dni. Astronauci po odbytej kwarantannie mogą udać się w przestrzeń kosmiczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk już wkrótce zrealizuje kolejny ze swoich kosmicznych celów.
Elon Musk już wkrótce zrealizuje kolejny ze swoich kosmicznych celów. (Getty Images)
d50f01o

NASA i SpaceX zaplanowały lot na środę, 27 maja. Podróż rozpocznie się o 16:33 lokalnego czasu w kompleksie startowym Kennedy 39A. To pierwszy taki lot po blisko dziesięcioletniej przerwie od ostatniej podróży kosmicznej z terytorium USA.

NASA i SpaceX: Historyczny lot w kosmos

Misja zakłada, że amerykańscy astronauci: Robert Behnken i Douglas Hurley na pokładzie Crew Dragon dotrą do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, będzie to istotny element kosmicznej rywalizacji pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi.

W ubiegłym tygodniu kapsuła Crew Dragon przeszła ostateczną kontrolę. Eksperci z NASA i SpaceX w Kennedy Space Center na Florydzie sprawdzili, czy jest gotowa do lotu. Statek kosmiczny otrzymał zezwolenie na start, a Elon Musk pochwalił się wyglądem Crew Dragon i Falcon 9 na Twitterze. Zdjęcie można zobaczyć poniżej.

Koronawirus a podróże kosmiczne

Wybuch epidemii koronawirusa na świecie wywołał liczne obawy, że ze względów bezpieczeństwa lot zostanie opóźniony, a nawet odwołany. Na szczęście tak się nie stało. Astronauci, którzy polecą na ISS, odbyli już kwarantannę. Ich izolacja rozpoczęła się 13 maja. Dodatkowo zostali dwukrotnie przebadani pod kątem zakażenia SARS-CoV-2.

d50f01o

Podziel się opinią

Share

d50f01o

d50f01o
Więcej tematów