Elon Musk i SpaceX z historyczną misją. Inspiration 4 wielką szansą dla młodej Amerykanki

29-letnia Amerykanka pobije rekord podczas misji SpaceX
29-letnia Amerykanka pobije rekord podczas misji SpaceX
Źródło zdjęć: © YouTube

27.02.2021 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk i SpaceX przygotowują misję o nazwie Inspiration 4. Pierwszy w pełni komercyjny lot w kosmos odbędzie się dopiero pod koniec roku, jednak świat już obiegła informacja o jego pasażerce. Młoda Amerykanka ma szansę pobić wyjątkowy rekord.

Elon Musk i jego kosmiczna firma SpaceX robią wszystko co w ich mocy, aby na stałe zapisać się na kartach historii dotyczącej eksploracji kosmosu. Najnowsze plany charyzmatycznego biznesmena są ściśle związane z planowaną na koniec 2021 roku misją Inspiration 4, czyli pierwszym w pełni komercyjnym lotem w przestrzeń kosmiczną.

W kapsule SpaceX Dragon, które będzie krążyć wokół naszej planety od dwóch do czterech dni, znajdzie się czterech pasażerów. 1 lutego 2021 roku oficjalnie ogłoszono, że jednym z nich będzie miliarder Jared Isaacman. Kilka dni temu poznaliśmy jego pierwszą towarzyszkę.

Hayley Arceneaux, bo o niej mowa, to 29-letnia Amerykanka, która na co dzień pracuje jako asystentka medyczna w szpitalu dziecięcym St Jude w Memphis. Placówka ta jest jej dobrze znana, gdyż w wieku 10 lat sama walczyła tam o życie.

Arceneaux 19 lat temu zachorowała na raka kości. We wspomnianym szpitalu przeszła poważną operację, podczas której wstawiono jej protezę kolana i tytanowy pręt w miejsce kości udowej.

Amerykanka już jako młoda dziewczynka udowodniła, że jest niezwykle odważna i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Teraz ma zamiar pokazać to po raz kolejny, biorąc udział w historycznej misji firmy SpaceX. 29-letnia Hayley będzie oficerem medycznym załogi. - Moja walka z rakiem przygotowała mnie do tego typu podróży. Sprawiła, że stałam się twarda, nauczyła mnie też oczekiwać nieoczekiwanego i zawsze iść naprzód - mówi w wywiadzie dla The Associated Press.

Amerykanka pobije rekord

Atrakcyjności misji dodaje fakt, iż 29-letnia Arceneaux stanie się najmłodszą Amerykanką, która poleci w kosmos. Kobieta pokona Sally Ride, która dokonała tego w wieku 31 lat.

Wspomniany miliarder, 37-letni Jared Isaacman, chce przy okazji misji przeprowadzić zbiórkę funduszy na wsparcie szpitala dziecięcego St Jude. Amerykanin zobowiązał się do zebrania 200 milionów dolarów na placówkę, z czego połową ma być jego własny wkład.

Do Arceneaux i Isaacmana dołączy jeszcze dwóch pasażerów. Start wielkiego przedsięwzięcia zaplanowano na październik tego roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także