Elon Musk i SpaceX osiągają kolejny sukces: Starhopper pobił rekord [Zobacz wideo]

Elon Musk i SpaceX osiągają kolejny sukces: Starhopper pobił rekord [Zobacz wideo]

Elon Musk i SpaceX osiągają kolejny sukces: Starhopper pobił rekord [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | SpaceX
28.08.2019 13:21

W trakcie wczorajszego testu Starhopper wzniósł się na rekordową wysokość, a następnie udało mu się wylądować na sąsiednim lądowisku. Elon Musk wyraził gratulacje dla całego zespołu SpaceX. To ważny krok, który przybliża plany kolonizacji Księżyca i Marsa.

Start Starhoppera z Boca Chica w południowym Teksasie można było obserwować na żywo we wczorajszym materiale wideo udostępnionym w serwisie YouTube. W trakcie testów prototyp rakiety, która w przyszłości ma zabrać ludzi na Marsa, wzniósł się na wysokość 150 metrów. Tym samym pobił swój rekord z poprzednich prób. Rakiecie udało się polecieć na boki i bezpiecznie wylądować na sąsiednim lądowisku.

Elon Musk pogratulował całemu zespołowi SpaceX. Nie jest tajemnicą, że dla multimiliardera kolonizacja Marsa jest jednym z najważniejszych projektów. Ostatnio podjął również bliższą współpracę z NASA w celu przyspieszenia prac nad wysłaniem ponownie ludzi na Księżyc.

Starhopper pobił trzykrotnie swój rekord z wcześniejszych startów, ale był to jego ostatni test. Pierwotnie miał pierwotnie odbyć się 26 sierpnia, ale ta próba została przerwana tuż przed startem. Musk stwierdził, że powodem prawdopodobnie był problem z zapalnikiem w silniku Raptor. Poniżej możesz obejrzeć pełną 30-minutową powtórkę webcastu SpaceX.

Zanim silniki Raptor poniosą rakiety z kolonistami na Marsa będą wykorzystane również w misjach komercyjnych, np. by wynieść w przestrzeń satelity oraz w lotach pasażerskich. Japoński miliarder Yusaku Maezawa zarezerwował lot statkiem kosmicznym SpaceX dookoła Księżyca, a docelowy termin startu to 2023. Ostatecznym celem firmy Muska jest jednak pomóc ludziom w kolonizacji Marsa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)