Elon Musk dostarczy darmowe respiratory do szpitali walczących z koronawirusem na całym świecie

Elon Musk dostarczy darmowe respiratory do szpitali walczących z koronawirusem na całym świecie

Elon Musk dostarczy darmowe respiratory do szpitali walczących z koronawirusem na całym świecie
Źródło zdjęć: © East News | CHINATOPIX/Associated Press/East News
Karolina Modzelewska
02.04.2020 12:55, aktualizacja: 02.04.2020 14:27

"Mamy dodatkowe respiratory, zatwierdzone przez FDA" poinformowal Elon Musk, ogłaszając jednocześnie ich darmową dostawę na całym świecie. CEO Tesli i SpaceX chce wesprzeć walkę z koronawirusem i najbardziej potrzebujące szpitale.

Elon Musk oznajmił, że zarówno sprzęt, jak i jego dostawa będzie darmowa. Respiratory trafią do szpitali leczących pacjentów z koronawirusem w regionach dostawy Tesli. Warunek jest jeden. Muszą to być placówki, które potrzebują ich na już i nie będą trzymać sprzętu w magazynach.

Elon Musk przekaże darmowe respiratory

O dostępnym sprzęcie, zatwierdzonym przez FDA, Musk poinformował w poście opublikowanym na portalu Twitter. W jego treści zachęcał do kontaktu z nim lub z Teslą właśnie poprzez portal.

CEO Tesli i SpaceX nie określił, ile respiratorów przekaże szpitalom, ani gdzie konkretnie. Nie wspomniał też, które ze zgłoszenia będzie traktował priorytetowo. Ze strony internetowej Tesli wynika jednak, że wspomniane regiony dostawy obejmują m.in. USA, Kanadę, Meksyk, znaczną część państw europejskich, Japonię, Chiny, Tajwan i Koreę Południową.

Koronawirus: Apel do przedsiębiorców

Rządy na całym świecie zwróciły się do firm z branży lotniczej i motoryzacyjnej z prośbą o pomoc w zakupie lub produkcji respiratorów i innego sprzętu medycznego. Działania są wynikiem rosnącego zapotrzebowania na urządzenia do leczenia osób chorujących na COVID-19.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (159)