Elon Musk dalej szuka pracowników do Neuralink. Pomaga mu w tym Twitter

Elon Musk szuka pracowników
Elon Musk szuka pracowników
Źródło zdjęć: © Flickr
Karolina Modzelewska

21.09.2020 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk zmienił zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska w Neuralink. Zachęca inżynierów, aby kontaktowali się z nim za pośrednictwem portalu Twitter. Wcześniej prosił o przekazywanie aplikacji na wskazany adres e-mail. Czy to możliwe, że nie mógł znaleźć wystarczającej liczby chętnych?

W lipcu Elon Musk zachęcał inżynierów do składania aplikacji na wolne stanowiska w Neuralink. Szef SpaceX i Tesli prosił wszystkich chętnych o wysyłanie zgłoszeń na adres e-mail, który zamieścił w jednym ze swoich tweetów - engineering@neuralink.com.

Elon Musk szuka pracowników

Zdaje się, że liczba przesłanych aplikacji była niewystarczająca, ponieważ miliarder po raz kolejny apeluje na swoim Twitterze o kontakt z nim w sprawie pracy, szczególnie osoby, które uważają, że ich CV mogło zostać przeoczone. Tym razem Elon Musk prosi o bezpośrednie oznaczanie go w komentarzach.

 Neuralink potrzebuje inżynierów

Elon Musk poszukuje osób posiadających wyjątkowe osiągnięcia z zakresu inżynierii. Zaznacza jednak, że nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie w pracy nad mózgiem lub fizjologią człowieka. W ogłoszeniu miliarder zaznaczył "nauczysz się wszystkiego, co wiadomo o mózgu, czyli niewiele".

Trudno jednoznacznie określić, dlaczego Elon Musk ponownie przypomina o rekrutacji. Jeden ze scenariuszy zakłada zbyt wysokie wymagania wobec kandydatów na wolne stanowiska w Neuralink. Inny – przeoczenie wartościowych aplikacji z powodu niedokładnego określenia wymagań wobec kandydatów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)