Electrolux UltraSilencer - najcichsze odkurzacze na rynku

Electrolux UltraSilencer - najcichsze odkurzacze na rynku

Electrolux UltraSilencer - najcichsze odkurzacze na rynku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.06.2013 14:35

Electrolux wprowadza nowe, najcichsze na rynku odkurzacze UltraSilencer. Nowe modele emitują dźwięk na poziomie 61-65 db(A) w zależności od mocy. Producent zapewnia, że odkurzając przy pomocy UltraSilencer można słuchać muzyki, rozmawiać z domownikami czy korzystać z telefonu.

Nieprzyjemny dla ucha dźwięk odkurzania zazwyczaj uniemożliwia wykonywanie innych czynności. Samo odkurzanie również nie kojarzy się z momentem wytchnienia i spokoju. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Electrolux, dźwięk pracującego odkurzacza jest uważany za jeden z najbardziej dokuczliwych dźwięków w domu. Aż 90. respondentów chciałoby, aby ich odkurzacz pracował ciszej.

Pierwszy model UltraSilencer zadebiutował w 200. roku. Nowe odkurzacze tej serii emitują dźwięk na poziomie 61-65 db(A) w zależności od mocy, który jest porównywalny do rozmowy. Oprócz obniżenia poziomu emitowanego hałasu, projektanci i inżynierowie zwrócili również uwagę na wysokość i barwę dźwięku wydawanego przez odkurzacz. Zastosowany w urządzeniach system Silent Air Technology optymalizuje przepływ powietrza, co zwiększać ma efektywność odkurzania i jednocześnie redukować hałas. Nowe modele UltraSilencer mają także nową ssawkę podłogową oraz specjalnie wyciszony wąż, które dodatkowo redukują hałas. Kolejnym elementem wyciszającym jest Sound Shield - spoecjalny kształt uchwytu na worek i ramki filtra chroniącego silnik.

UltraSilencer ma być całkowicie szczelny od ssawki do wylotu powietrza. Zanim powietrze wydostanie się na zewnątrz, przechodzi przez wyjątkowo filtr HEPA H13. Odkurzacze posiadają 12-metrowy kabel, teleskopową rurę oraz miękkie kółka.

Nowe modele odkurzaczy UltraSilencer - ZUS3925DB, ZUS3945WR, ZUS3975. i ZUS3985SB - są już dostępne na rynku.

Źródło: materiały prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)