Electrolux UltraSilencer - najcichsze odkurzacze na rynku

Electrolux UltraSilencer - najcichsze odkurzacze na rynku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.06.2013 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Electrolux wprowadza nowe, najcichsze na rynku odkurzacze UltraSilencer. Nowe modele emitują dźwięk na poziomie 61-65 db(A) w zależności od mocy. Producent zapewnia, że odkurzając przy pomocy UltraSilencer można słuchać muzyki, rozmawiać z domownikami czy korzystać z telefonu.

Nieprzyjemny dla ucha dźwięk odkurzania zazwyczaj uniemożliwia wykonywanie innych czynności. Samo odkurzanie również nie kojarzy się z momentem wytchnienia i spokoju. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Electrolux, dźwięk pracującego odkurzacza jest uważany za jeden z najbardziej dokuczliwych dźwięków w domu. Aż 90. respondentów chciałoby, aby ich odkurzacz pracował ciszej.

Pierwszy model UltraSilencer zadebiutował w 200. roku. Nowe odkurzacze tej serii emitują dźwięk na poziomie 61-65 db(A) w zależności od mocy, który jest porównywalny do rozmowy. Oprócz obniżenia poziomu emitowanego hałasu, projektanci i inżynierowie zwrócili również uwagę na wysokość i barwę dźwięku wydawanego przez odkurzacz. Zastosowany w urządzeniach system Silent Air Technology optymalizuje przepływ powietrza, co zwiększać ma efektywność odkurzania i jednocześnie redukować hałas. Nowe modele UltraSilencer mają także nową ssawkę podłogową oraz specjalnie wyciszony wąż, które dodatkowo redukują hałas. Kolejnym elementem wyciszającym jest Sound Shield - spoecjalny kształt uchwytu na worek i ramki filtra chroniącego silnik.

UltraSilencer ma być całkowicie szczelny od ssawki do wylotu powietrza. Zanim powietrze wydostanie się na zewnątrz, przechodzi przez wyjątkowo filtr HEPA H13. Odkurzacze posiadają 12-metrowy kabel, teleskopową rurę oraz miękkie kółka.

Nowe modele odkurzaczy UltraSilencer - ZUS3925DB, ZUS3945WR, ZUS3975. i ZUS3985SB - są już dostępne na rynku.

Źródło: materiały prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)