eKlepsydra, czyli elektroniczne powiadomienia pogrzebowe. Oto nekrolog XXI wieku

eKlepsydra, czyli elektroniczne powiadomienia pogrzebowe. Oto nekrolog XXI wieku
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

15.06.2019 10:03, aktual.: 15.06.2019 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znane wszystkim papierowe nekrologi mogą wkrótce odejść w zapomnienie. Na rynku jest dostępne rozwiązanie na miarę XXI wieku – nekrolog w formie elektronicznej.

W Kielcach odbywają się targi branży pogrzebowej i cmentarnej o chwytliwej nazwie Necroexpo. Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych spotkań tego typu, dla wystawców jest to okazja do zaprezentowania swoich nowych technologii i produktów. Jednym z nich jest eKlepsydra.

To internetowa usługa, która może z czasem wyprzeć papierowe nekrologi. Daje bowiem możliwość utworzenia elektronicznej informacji o śmierci bliskiej osoby, a następnie wysłania jej do zainteresowanych. Adresaci otrzymają wiadomość SMS z linkiem do spersonalizowanej strony internetowej, na której będą dostępne informacje o zmarłym oraz ceremonii pogrzebowej.

Elektroniczny nekrolog to nie tylko dane zmarłego i zaplanowana data pogrzebu. Jak tłumaczą twórcy, informacje w nim zawarte można w prosty sposób edytować, dodając między innymi zdjęcie zmarłego, czy dodatkowe prośby od rodziny (na przykład o nieskładanie kondolencji).

Ponadto można stąd zamówić kwiaty, a nawet zaplanować podróż na uroczystość dzięki integracji z Mapami Google. Twórcy eKlepsydry dodają, że poza nowoczesnym podejściem jest to także po prostu wygodna metoda, która może skrócić czas przygotowywania formalności związanych z pogrzebem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)