Egipt: Po raz pierwszy otworzono mumię zapieczętowaną 2500 lat temu. Niesamowite wideo

Egipt - otworzono 2500-letnią trumnę
Egipt - otworzono 2500-letnią trumnę
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

06.10.2020 09:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Archeolodzy otworzyli pierwszą z 59 znalezionych ostatnio w Sakkarze starożytnych trumien. Wszystko odbyło się przy obecności publiczności, która z napięciem oczekiwała zdjęcia wieka i zajrzenia do jej wnętrza. Wszystko zarejestrowały kamery.

Sakkara to rozległe, starożytne cmentarzysko w Egipcie, które służyło jako nekropolia starożytnego miasta Memfis. Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności poinformowało, że na jej terenie znaleziono 59 drewnianych trumien, które zachowały się w wyjątkowo dobrym stanie. Z oświadczenia ministerstwa wynika, że trumny zawierają ciała egipskich kapłanów, prestiżowych członków społeczności oraz starszych mężczyzn.

Egipt: Otworzono starożytną trumnę

W sobotę (03.10.20 r.) jedna z trumien została otwarta po raz pierwszy od momentu jej zamknięcia, czyli od około 2500 lat. Film z tego wydarzenia momentalnie zyskał popularność w mediach społecznościowych. Przykładowo wideo zamieszczone na portalu Twitter wyświetliło ponad 10 mln osób. Na nagraniu widać mumię wewnątrz trumny, owiniętą w ozdobną tkaninę. Wideo znajduje się poniżej.

Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytności przekazało, że znalezione trumny trafią na wystawę do Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie, gdzie będą mogli je podziwiać wszyscy zainteresowani.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)