Dziwny tweet Dowództwa Operacji Specjalnych USA. "To atak hakerski"

Dziwny tweet Dowództwa Operacji Specjalnych USA. "To atak hakerski"

Wojsko USA modernizuje swój arsenał atomowy
Wojsko USA modernizuje swój arsenał atomowy
Źródło zdjęć: © Pixabay
Arkadiusz Stando
28.04.2021 20:37

Amerykańskie Dowództwo Operacji Specjalnych (USSOCOM) wysłało dziwnego tweeta w miniony weekend. Teraz twierdzi, że za wysłanie "mylącej wiadomości" był odpowiedzialny haker.

Usunięty już wpis zawierał tylko słowa "Afganistan" i "Państwo Islamskie" w cudzysłowie. Amerykańskie Dowództwo Operacji Specjalnych przyznało, że poniższy zrzut ekran wpisu jest prawdziwy. Wpis został udostępniony na Twitterze z poziomu iPhone'a. Przedstawiciele instytucji mówili, że był to atak hakerski. Nikomu nie chce się wierzyć w tak banalne wytłumaczenie.

Obraz
© Twitter

Centralne Dowództwo Operacji Specjalnych jest odpowiedzialne za planowanie operacji specjalnych na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej i części Azji Południowej. Niektóre z nich dotyczą właśnie Afganistanu czy tzw. "Państwa Islamskiego". Niewykluczone, że właściciel smartfona, na którym było zalogowane konto twitterowe USSOCOM-u, nie radzi sobie zbyt dobrze z nowoczesnymi smartfonami.

Prawdopodobnie chciał wyszukać te dwa hasła w wyszukiwarce, a zamiast tego użył Twittera. Wytłumaczenie służb jest jeszcze bardziej niepokojące. Jeżeli był to atak hakerski, to znaczy, że cyberprzestępca zdobył hasło dostępu do konta twitterowego, albo przejął władzę nad urządzeniem. Jedno i drugie nie brzmi dobrze, jeżeli mówimy o wysoko postawionych przedstawicielach instytucji wojskowych.

To już kolejna tego typu wpadka. W ubiegłym miesiącu na Twitterze Dowództwa Strategicznego Stanów Zjednoczonych opublikowało niezwykłą sekwencję znaków: ; l ; gmlxzssaw. Wiadomość usunięto dopiero po godzinie, a do tego czasu otrzymała ponad 12000 polubień i 9000 udostępnień. Okazało się, że wpis umieściło dziecko osoby prowadzącej konto na Twitterze.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)