Dzieci w Wielkiej Brytanii trafiają do szpitali z rzadkim zespołem zapalnym. Może to mieć związek z koronawirusem

Dzieci w Wielkiej Brytanii trafiają do szpitali z rzadkim zespołem zapalnym. Może to mieć związek z koronawirusem
Źródło zdjęć: © Getty Images

29.04.2020 07:00, aktual.: 29.04.2020 08:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjska służba zdrowia wysłała alert do lekarzy, informujący o zwiększonej ilości dzieci z rzadkim stanem zapalnym. Może on mieć związek z koronawirusem, ale nie wyklucza się, że przyczyną jest nieznany dotąd patogen.

Lekarze porównują objawy dzieci do choroby Kawasakiego oraz do zespołu wstrząsu toksycznego, charakteryzującego się gorączką, niskim ciśnieniem krwi, wysypką, trudnością w oddychaniu.

Trudności z postawieniem diagnozy

Niektóre dzieci cierpiały też na bóle brzucha, zapalenia mięśnia sercowego, wymioty i biegunkę. To znak, że organizm walczy z infekcją.

Jak poinformowała brytyjska Służba Zdrowia, "rośnie obawa, że u dzieci w Wielkiej Brytanii pojawia się związany z koronawirusem lub jeszcze niezidentyfikowany zakaźny patogen".

U niektórych dzieci z objawami, testy wykazały, że nie mają one koronawirusa, co komplikuje diagnozę i sugeruje, że przyczyną może być inny patogen.

W sumie odnotowano mniej niż 20 takich przypadków w Wielkiej Brytanii. Nie podano, w jakim wieku są dzieci cierpiące na niepokojące objawy i czy istnieją skupiska przypadków.

Według informacji podanych przez dr. Nazimę Pathan, konsultantkę na Oddziale Pediatrycznej Intensywnej Terapii w Cambridge, lekarze w Hiszpanii i Włoszech również zgłaszali podobne przypadki.

Źródło: tvn24.pl, PAP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)