Dwa rdzenie, LTE oraz lepsze aparaty w WP7

Dwa rdzenie, LTE oraz lepsze aparaty w WP7
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.10.2011 17:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przyszłości do telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 7 trafią dwurdzeniowe procesory oraz transmisja danych w technologii LTE - powiedział serwisowi "All Things D" Andy Lees, odpowiedzialny za rozwój WP7. Kiedy to nastąpi? Kiedy przyjdzie na to czas.

Lees twierdzi, że obecnie nie ma potrzeby montowania w telefonach z WP7 dwurdzeniowych procesorów, co jest zasługą zarówno samego systemu, jak i aplikacji. Po pierwsze system ten działa na tyle szybko i płynnie, że w porównaniu z dwurdzeniowymi urządzeniami z systemem Android wciąż ma przewagę. Po drugie obecnie na rynku nie ma zbyt dużo aplikacji, które potrafiłyby wykorzystać potencjał dwóch rdzeni.

Jeśli chodzi o technologię LTE, to, według Leesa, obecnie zużywa ona zbyt duże ilości energii, aby był sens jej wykorzystywania. Pierwsze telefony z WP7 obsługujące ten rodzaj transmisji danych pojawią się na rynku dopiero wtedy, gdy obsługa LTE będzie możliwa przy mniejszym zużyciu energii. Z tym stanowiskiem mają się zgadzać m.in. partnerzy Microsoftu.

Tymczasem do kolejnych telefonów pracujących pod kontrolą mobilnej platformy Microsoftu mają trafić aparaty, które zaoferują niespotykaną jakość zdjęć. Jak określa to firma z Redmond, do WP7 ma trafić _ najlepszy aparat, jaki kiedykolwiek posiadał użytkownik telefonu _. Nie wiadomo dokładnie co to miałoby oznaczać, jednak Microsoft intensywnie poszukuje nowych pracowników, którzy byliby w stanie tego dokonać.

To właśnie m.in. te działania mają sprawić, że Microsoft ponownie ma się stać wiarygodną marką na rynku mobilnym. Poza tym firma planuje stać się trzecią, po iOS oraz Androidzie, mobilną platformą na świecie. Ma w tym pomóc kolejna wersja systemu, nad którą programiści z Redmond obecnie intensywnie pracują. Jednak Lees nie podał informacji kiedy miałaby się ona pojawić na rynku, ani czy będzie poprzedzona mniejszą aktualizacją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)