Duże udogodnienie w Windowsie 10. Praca będzie łatwiejsza

Duże udogodnienie w Windowsie 10. Praca będzie łatwiejsza

Duże udogodnienie w Windowsie 10. Praca będzie łatwiejsza
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
29.11.2017 11:00

Praca na Windowsie 10 już niebawem stanie się wygodniejsza. Wszystko to za sprawą rozwiązania, które dobrze znamy z… przeglądarek.

Chodzi o karty. Przeglądając internet na pewno dużo osób z nich korzysta - w każdej kolejnej otwarta jest inna strona. I tak w jednej możemy mieć otwarty tekst na WP Tech, w drugiej Facebooka, a w trzeciej serwis odtwarzający muzykę. I swobodnie się pomiędzy nimi przemieszczać, bez ich wyłączania i włączania. Wygodne i praktyczne.

Microsoft chce, by tak pracowało się również w aplikacjach. Jak to będzie działać? Wyobraźcie sobie, że piszecie tekst w Wordzie. Potrzebujecie jednak zajrzeć do notatek. Zamiast uruchamiać kolejny program i otwierać kolejne okno, wystarczy wewnątrz Worda odpalić następne karty. I w nich mieć PowerPointa, notatki, przeglądarkę i inne niezbędne do pracy aplikacje. A wszystko to w jednym oknie.

Na razie jednak nie wiemy, kiedy nowa funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Windowsa 10. W trybie “kart” działać będą jedynie aplikacje zgodne z Universal Windows Platform, pochodzące ze Sklepu Windows.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)