Dorośli, którzy układają klocki. Zabawą tego nie nazwiecie

Dorośli, którzy układają klocki. Zabawą tego nie nazwiecie
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek

15.02.2018 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klocki Lego służą do zabawy, ale niektórzy tę zabawę potraktowali nieco poważniej. Zobaczcie imponujące konstrukcje, zbudowane właśnie z popularnych klocków.

Służą do zabawy, co nie oznacza, że to rozrywka zarezerwowana wyłącznie dla najmłodszych. Nie brakuje dorosłych, którzy wciąż kupują zestawy Lego i układają niesamowite konstrukcje. Najciekawsze zaprezentował serwis lifestyle.diply.com.

Co my tu mamy? Między innymi maszynę układającą kostkę Rubika:

Zgoda, mózgiem tego urządzenia jest smartfon, ale zbudować konstrukcję z Lego, która ułoży kostkę Rubika w krótkim czasie to i tak wielka sztuka.

Jest też niezwykła koparka:

…czy maszyna do składania burgerów:

Albo stół do gry w pinball:

O niesamowitych konstrukcjach dla Magazynu WP pisał również Łukasz Michalik:

“Dorośli fani Lego są w stanie zbudować naprawdę wszystko. Od samodzielnie opracowanych replik różnych maszyn, jak Liebherr LTM 1350-6.1, poprzez ślubną pozytywkę, miniaturowy dworzec PKP w Radzionkowie czy replikę Biskupina po… kosiarkę, wykonaną w skali 1:1. Albo odtworzoną za pomocą klocków scenę z przebojowej, polskiej gry wideo Superhot”.

Niby Lego są dla dzieci, ale to dorośli mają pieniądze, żeby kupować nie tylko gotowe zestawy, ale też szukać tych, które nie są dostępne w sprzedaży. A cena unikatów bywa zawrotna - niektóre, rzadkie elementy potrafią osiągać zawrotne ceny kilkudziesięciu lub nawet kilkuset złotych za klocek. Zwykłe dziecko raczej nie odłoży takiej sumy z kieszonkowego, za to dorosłemu będzie znacznie łatwiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)