Dorośli, którzy układają klocki. Zabawą tego nie nazwiecie

Dorośli, którzy układają klocki. Zabawą tego nie nazwiecie

Dorośli, którzy układają klocki. Zabawą tego nie nazwiecie
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
15.02.2018 09:41

Klocki Lego służą do zabawy, ale niektórzy tę zabawę potraktowali nieco poważniej. Zobaczcie imponujące konstrukcje, zbudowane właśnie z popularnych klocków.

Służą do zabawy, co nie oznacza, że to rozrywka zarezerwowana wyłącznie dla najmłodszych. Nie brakuje dorosłych, którzy wciąż kupują zestawy Lego i układają niesamowite konstrukcje. Najciekawsze zaprezentował serwis lifestyle.diply.com.

Co my tu mamy? Między innymi maszynę układającą kostkę Rubika:

Zgoda, mózgiem tego urządzenia jest smartfon, ale zbudować konstrukcję z Lego, która ułoży kostkę Rubika w krótkim czasie to i tak wielka sztuka.

Jest też niezwykła koparka:

…czy maszyna do składania burgerów:

Albo stół do gry w pinball:

O niesamowitych konstrukcjach dla Magazynu WP pisał również Łukasz Michalik:

“Dorośli fani Lego są w stanie zbudować naprawdę wszystko. Od samodzielnie opracowanych replik różnych maszyn, jak Liebherr LTM 1350-6.1, poprzez ślubną pozytywkę, miniaturowy dworzec PKP w Radzionkowie czy replikę Biskupina po… kosiarkę, wykonaną w skali 1:1. Albo odtworzoną za pomocą klocków scenę z przebojowej, polskiej gry wideo Superhot”.

Niby Lego są dla dzieci, ale to dorośli mają pieniądze, żeby kupować nie tylko gotowe zestawy, ale też szukać tych, które nie są dostępne w sprzedaży. A cena unikatów bywa zawrotna - niektóre, rzadkie elementy potrafią osiągać zawrotne ceny kilkudziesięciu lub nawet kilkuset złotych za klocek. Zwykłe dziecko raczej nie odłoży takiej sumy z kieszonkowego, za to dorosłemu będzie znacznie łatwiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)