Doradca prezydenta Korei Południowej: Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze

Doradca prezydenta Korei Południowej: Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze

Doradca prezydenta Korei Południowej: Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze
Źródło zdjęć: © Getty Images
27.04.2020 09:37, aktualizacja: 27.04.2020 12:09

Plotki mówiące o tym, że Kim Dzong Un miał umrzeć przez komplikacje przy operacji serca, zostały zdementowane przez doradcę prezydenta Korei Południowej.

Doradca prezydenta Korei Południowej, Moon Chung-in, w rozmowie z CNN powiedział, że "Kim Dzong Un żyje i ma się dobrze. Od 13 kwietnia przebywa w rejonie Wonsan". Chung-in stwierdził, że Korea Południowa "nie zaobserwowała na razie żadnych ruchów budzących tego rodzaju podejrzenia".

Dodatkowo północnokoreańskie media poinformowały, że Kim Dzong Un wyraził wdzięczność robotnikom budującym ośrodek turystyczny w tym właśnie regionie.

Jak wynika ze zdjęć satelitarnych, to tam obecnie znajduje się specjalny pociąg, którym podróżuje przywódca.

Kim Dzong Un nie żyje? Przyczyny spekulacji

Północnokoreańskie media nie publikują nowych zdjęć przywódcy kraju. Kim Dzong Un ostatni raz publicznie widziany był 11 kwietnia podczas rządowego spotkania.

Później nie brał on już udziału w uroczystościach związanych z rocznicą urodzinami swojego dziadka i założyciela KRLD, Kim Ir Sena. Miały one miejsce 15 kwietnia.

Absencja przywódcy w sferze publicznej szybko wywołała spekulacje na temat przyczyn jego zniknięcia. Nieoficjalne doniesienia mówiły o tym, że Kim Dzong Un miał przejść w ostatnich dniach operację serca.

Zostały one później potwierdzone przez telewizję CNN, która, powołując się na źródło z amerykańskiego wywiadu, wyjawiła, że podczas zabiegu pojawiły się komplikacje, a Kim Dzong Un znajduje się w stanie krytycznym.

Jego stan miał ulec pogorszeniu przez otyłość, uzależnienie od papierosów oraz przepracowanie i zmęczenie organizmu.

Źródło: wp.pl, gazeta.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)