Dni SMS‑ów są policzone. Co je zastąpi?

Dni SMS-ów są policzone. Co je zastąpi?
Źródło zdjęć: © Gizmodo

11.08.2011 12:02, aktual.: 17.08.2011 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook oddał w ręce użytkowników nową aplikację - Facebook Messenger. Jest to nic innego jak rozbudowany komunikator na iOS i Androida. Szybka wymiana wiadomości i geolokalizacja - na tym skupił się Facebook.

Facebook Messenger jest zupełnie oddzielną aplikacją, nie jest częścią dostępnego od dawna programu Facebook. Czemu firma uznała, że warto stworzyć kolejną aplikację? Może dlatego, że chcą stworzyć konkurencję SMS-om - Messenger świetnie sprawdzi się w krótkich rozmowach, za które zapłacimy mniej (transmisja danych) niż za pojedynczą wiadomość tekstową. Facebook wyobraża sobie, że użytkownicy będą korzystać z tego programu grupowo, jako np. narzędzie do tworzenia planów na wieczór. I tutaj wkracza geolokalizacja, która ułatwi umówienie się w pewnym miejscu.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Wszystkie powiadomienia przychodzą w trybie push notifications, co oznacza, że natychmiastowo lądują na urządzeniu. Osoba, która nie posiada smartfonu z Messengerem zamiast powiadomienia otrzyma SMS-a (jeśli poda numer telefonu). Usługa aktualnie jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Polska strona Facebooka zapowiada, że aplikacja pojawi się "już wkrótce".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (184)