Dni SMS-ów są policzone. Co je zastąpi?

Dni SMS-ów są policzone. Co je zastąpi?11.08.2011 12:02
Dni SMS-ów są policzone. Co je zastąpi?
Źródło zdjęć: © Gizmodo

Facebook oddał w ręce użytkowników nową aplikację - Facebook Messenger. Jest to nic innego jak rozbudowany komunikator na iOS i Androida. Szybka wymiana wiadomości i geolokalizacja - na tym skupił się Facebook.

Facebook Messenger jest zupełnie oddzielną aplikacją, nie jest częścią dostępnego od dawna programu Facebook. Czemu firma uznała, że warto stworzyć kolejną aplikację? Może dlatego, że chcą stworzyć konkurencję SMS-om - Messenger świetnie sprawdzi się w krótkich rozmowach, za które zapłacimy mniej (transmisja danych) niż za pojedynczą wiadomość tekstową. Facebook wyobraża sobie, że użytkownicy będą korzystać z tego programu grupowo, jako np. narzędzie do tworzenia planów na wieczór. I tutaj wkracza geolokalizacja, która ułatwi umówienie się w pewnym miejscu.

288763519099484307
Źródło zdjęć: © (fot. Gizmodo)

Wszystkie powiadomienia przychodzą w trybie push notifications, co oznacza, że natychmiastowo lądują na urządzeniu. Osoba, która nie posiada smartfonu z Messengerem zamiast powiadomienia otrzyma SMS-a (jeśli poda numer telefonu). Usługa aktualnie jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Polska strona Facebooka zapowiada, że aplikacja pojawi się "już wkrótce".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)