Dla profesjonalisty i amatora. Drony w dobrej cenie

Dla profesjonalisty i amatora. Drony w dobrej cenie

Dla profesjonalisty i amatora. Drony w dobrej cenie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
29.07.2020 14:44

Drony to doskonałe źródło zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych, jednak zakup profesjonalnego modelu z kamerą 4k może nieco nadwyrężyć domowy budżet. Na szczęście nie musisz wydawać fortuny, by nauczyć się go obsługiwać.

Prosty dron, który sprawdzi się podczas nauki pilotażu nie kosztuje wiele. Nawet niewielkie urządzenia mogą zapewnić ci sporo frajdy. Modele z kamerą możesz kupić już za 379 złotych.

Dla profesjonalisty i amatora

Drony używane do zabawy to proste urządzenia o niewielkich gabarytach, które nie wymagają specjalnego przeszkolenia. Doskonale nadają się na wprawkę przed zakupem poważniejszego sprzętu. Nawet niedrogie modele wyposażono w niewielkie kamery, które pozwolą na nagrywanie filmów z zupełnie nowej perspektywy. Jeśli więc interesujesz się montażem filmowym czy fotografią, twoje filmy będą obfitować w ciekawe ujęcia.

Obok niewielkich modeli przeznaczonych do zabawy znajdziemy również drony w pełni profesjonalne, których cena wynosi kilka tysięcy złotych. To zaawansowany sprzęt dla entuzjastów elektronicznych gadżetów – sprzęt do filmowania i fotografowania w jakości 4k, wyposażony dodatkowo w rozmaite udogodnienia takie jak akcelerometr, żyroskop czy kompas, które znacznie ułatwiają poruszanie się. Pozwalają również latać o wiele szybciej i dłużej niż modele z niższej półki.

Od jakiego drona zacząć

Najbardziej popularne drony (quadrocopter) wyposażono w cztery ramiona, a na każdym z nich umocowano lekki i wydajny silnik. Dzięki temu drony mogą startować w pionie, a lot jest stabilny nawet przy gwałtownych zmianach kursu. Drony sześcio i ośmioramienne – kolejno hexakopter i octocopter – to rozwiązanie dające dużą precyzję sterowania, ale w zamian za to wymagające dodatkowych pokładów energii do zasilania śmigieł.

Pamiętaj jednak, że żaden dron nie będzie latać bez końca. Tańsze urządzenia wyposażono w mniejszy akumulator, który starczy na nieco mniej czasu niż profesjonalne wersje. Najtańszy dron będzie w stanie pracować przez najwyżej dziesięć minut, droższe urządzenia pozwolą kilkukrotnie wydłużyć ten czas.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli myślisz o zakupie większego drona, pamiętaj, że zabawa tym urządzeniem wymaga odpowiedniego przygotowania i zachowania podstawowych środków ostrożności. Nie powinieneś również pozwalać młodszym użytkownikom na zabawę z dronem bez nadzoru, a także pilnować, by urządzenie cały czas było w zasięgu wzroku.

Pamiętaj, że urządzenia należy używać z dala od dużych skupisk ludności, pojazdów czy miejsc zamieszkałych. Jeśli dojdzie do awarii lub utraty panowania nad urządzeniem, sprzęt o wadze powyżej 600 g może zrobić komuś krzywdę.

Obraz
© Adobe Stock

W okolicy znajdziesz również miejsca, w których używanie drona jest absolutnie wykluczone. Chodzi między innymi o porty lotnicze, linie energetyczne, elektrownie, oczyszczalnie, a także wszystkie miejsca, w których utrata panowania nad sprzętem mogłaby doprowadzić do znacznego zniszczenia infrastruktury. Zabronione jest również latanie nad obiektami związanymi z radiem bądź telewizją, a także urzędami pocztowymi, bankami czy muzeami.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)