DJI brzydzi się wojną. Zawiesza sprzedaż dronów w Rosji i Ukrainie

DJI brzydzi się wojną. Zawiesza sprzedaż dronów w Rosji i Ukrainie

DJI zawiesza sprzedaż dronów w Rosji i Ukrainie.
DJI zawiesza sprzedaż dronów w Rosji i Ukrainie.
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2021 Chris Gorman
Konrad Siwik
27.04.2022 14:33, aktualizacja: 27.04.2022 15:08

Chiński gigant produkujący drony DJI Technology Co tymczasowo zawiesza działalność w Rosji i na Ukrainie, aby mieć pewność, że jego produkty nie będą wykorzystywane w walkach. To pierwsza duża chińska firma, która powołuje się na konflikt w sprawie wstrzymania sprzedaży w Rosji.

Ukraińscy urzędnicy i obywatele oskarżyli niedawno DJI o udostępnianie Rosji danych dotyczących ukraińskiego wojska do Rosji. Największy na świecie producent dronów konsumenckich i przemysłowych nazwał zarzuty "całkowicie nieprawdziwymi". Tak czy inaczej, urzędnicy wezwali do ograniczenia stosowania dronów chińskiej firmy, twierdząc, że nawet usterki techniczne w urządzeniach mogły być zamierzone.

Okazuje się, że teraz DJI sam postanowił zawiesić działalność zarówno w Rosji, jak i Ukrainie. "DJI wewnętrznie dokonuje ponownej oceny wymogów zgodności w różnych jurysdykcjach. W oczekiwaniu na wyniki tej analizy, DJI tymczasowo zawiesi wszelkie działania biznesowe w Rosji i Ukrainie. Współpracujemy z klientami, partnerami i innymi zainteresowanymi stronami w sprawie tymczasowego zawieszenia działalności biznesowej na tych terytoriach" – podaje firma w oficjalnym komunikacie.

Rzecznik firmy DJI powiedział w środę, że zawieszenie działalności w Rosji i Ukrainie "nie miało na celu wyrażenia opinii na temat żadnego kraju, ale złożenie oświadczenia dotyczącego naszych zasad" – podała agencja Reuters. "DJI brzydzi się jakimkolwiek wykorzystaniem naszych dronów w celu wyrządzenia krzywdy, dlatego tymczasowo zawieszamy sprzedaż w tych krajach, aby zapewnić, że nikt nie będzie wykorzystywał naszych dronów do walki".

Konrad Siwik, dziennikarz Wirtualnej Polski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie