DeepNude, aplikacja do rozbierania kobiet, usunięta z sieci. Twórcy się przestraszyli

DeepNude, aplikacja do rozbierania kobiet, usunięta z sieci. Twórcy się przestraszyli

DeepNude, aplikacja do rozbierania kobiet, usunięta z sieci. Twórcy się przestraszyli
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Arkadiusz Stando
28.06.2019 14:56, aktualizacja: 29.06.2019 10:31

Aplikacja, która wykorzystując sztuczną inteligencję przerabia fotografie kobiet tak, aby wyglądały jak rozebrane, zniknęła z sieci. Twórcy postanowili zakończyć działanie programu DeepNude.

DeepNude to aplikacja, która edytowała fotografie kobiet, tak, aby wyglądały na nagie. Jej publikacja wywołała przerażenie, szok i masę krytycznych komentarzy. Ciężko w ogóle oceniać tak absurdalny i podły pomysł. Między innymi z tego względu autorzy postanowili wyłączyć stronę, na której była opublikowana.

Autorzy DeepNude nie spodziewali się, że aplikacja tak bardzo "poniesie się" w sieci. Ponad 500 tysięcy osób skorzystało z niej w ciągu kilku dni. To zdecydowanie za dużo i wykracza już ponad poziom, którym byliby w stanie kontrolować jej użycie.

Jak piszą twórcy "istnieje zbyt duże ryzyko, że aplikacja zostanie wykorzystana w niewłaściwy sposób". W kontekście jej możliwości, to brzmi wręcz absurdalnie. Chyba nie istnieje sposób, na jaki mogłaby zostać użyta w odpowiednią.

Jak działa DeepNude?

Aplikacja DeepNude działa na zasadzie podobnej do innych programów typu "Deep Fake". Algorytm analizuje obraz przedstawiający osobę oraz nakłada na niego fałszywe elementy. To już kolejny tego typu wymysł internautów, który woła o pomstę do nieba.

DeepNude działa troche inaczej, niż filmy typu Deep Fake. Wyszukuje istniejące zdjęcie nagiej osoby, i dopasowuje je do zdjęcia prawdziwej osoby. Co jeszcze różni DeepNude od Deep Fake? Działa tylko z fotografiami kobiet. Algorytm nie został nauczony renderować męskiej anatomii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)