Darmowe LTE w Radomiu dla wykluczonych cyfrowo

Darmowe LTE w Radomiu dla wykluczonych cyfrowo

Darmowe LTE w Radomiu dla wykluczonych cyfrowo
Źródło zdjęć: © NRKbeta / CC
28.01.2013 09:30

W Radomiu powstanie sieć LTE, która bezpłatnie dostarczy internet osobom wykluczonym cyfrowo. Zbuduje ją konsorcjum na czele z Asseco za 5,9 mln zł - informuje portal Radom24.pl.

Sieć zostanie zbudowana z wykorzystaniem częstotliwości 3,6-3,8 GHz najprawdopodobniej na sprzęcie Huawei (tylko ten producent chwali się takimi komercyjnymi rozwiązaniami). Dostęp do bezpłatnego internetu będzie możliwy od chwili podłączenia przez kolejne 7 lat, z czego pierwsze 24 miesiące opiekę będzie sprawował wykonawca sieci, dalej przejdzie to w obowiązek gminy.

Głównym celem projektu _ Bezpłatny internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym _ jest zapewnienie dostępu do internetu dla 1500 gospodarstw domowych z terenu gminy miasta Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. 500 gospodarstw domowych objętych projektem zostanie wyposażonych w sprzęt komputerowy z uwzględnieniem specjalnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską . Wartość całego projektu wraz z cyklem szkoleń i komputerami to 1. ,1 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków europejskich i dotacji celowych z publicznych środków krajowych wynosi 8,6 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)