Czołgi Leopard 2A5 doczekają się garaży. Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło umowę

Czołgi Leopard 2A5 doczekają się garaży. Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło umowę15.11.2019 09:53
Czołgi Leopard 2A5 doczekają się garaży. Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło umowę
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło umowę na budowę garaży dla 128 czołgów Leopard 2A5 z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. O inwestycji poinformował na swoim Twitterze Mariusz Błaszczak.

Czołgi Leopard 2A5 zostały przeniesione z 34. Brygady Pancernej w Żaganiu do warszawskiej Wesołej. Początkowo stały tam bez jakiegokolwiek zadaszenia, z czasem Ministerstwo Obrony Narodowej zainwestowało w ogrzewane namioty. Według informacji mediów, część z nich została zniszczona przez wiatr.

Szef MON, Mariusz Błaszczak poinformował za pośrednictwem Twittera, że resort podpisał umowę na budowę garaży dla 128 czołgów.

- Dziś podpisaliśmy umowę na budowę garaży wraz z zapleczem obsługowym na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Dzięki inwestycji powstanie 128 miejsc garażowych dla czołgów Leopard 2A5 - czytamy na TT.

Decyzja o przezbrojeniu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w czołgi Leopard zapadła w 2016 roku, kiedy szefem MON był Antoni Macierewicz. Pierwszy transport Leopardów do Wesołej odbył się w 2017 roku. Chociaż przeniesienie czołgów z Żegania nie obyło się bez negatywnych komentarzy, resort argumentował ten ruch wzmocnieniem jednostek położonych bliżej wschodniej granicy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)