Trwa ładowanie...
d1khcug

Polskie wojskowe drony Warmate zainteresowały zagranicę. Zamówienia na setki egzemplarzy

Drony armii to nie tylko niemalże normalnych wymiarów statki powietrzne. Tańsze i produkowane na masową skalę są niewielkie platformy rozpoznawczo-uderzeniowe. Ożarowska firma WB Group sprzedaje kolejne sztuki za granicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezzałogowy pojazd Warmate 2 na targach MSPO 2019 w Kielcach
Bezzałogowy pojazd Warmate 2 na targach MSPO 2019 w Kielcach (YouTube@WB GROUP)
d1khcug

Takie bezzałogowce pełnią dwie role. Mogą być częścią zwiadu, ale też atakować cele (niestety przy tej okazji niszcząc się) jako tzw. amunicja krążąca. Dron może zostać wystrzelony i po misji rozpoznawczej powrócić do operatora, ale też w nagłym przypadku (lub planowo, jeśli taki był cel lotu) uderzyć w wybrany cel w samobójczym ataku detonując ładunek termobaryczny.

Warmate to hit WB Group

Jak podaje radar.rp, drony linii Warmate zostały wykupione w setkach egzemplarzy przez dwa nieujawnione kraje i to przed ostatnimi szlifami projektu. WB Group dostało teraz kolejne znaczne zamówienia, ale ponownie nie ujawnia kim są klienci firmy. Podobno kilku z nich jest zaangażowanych w aktualnie trwający konflikt.

Czy tylko inne państwa mają dostawy dronów Warmate? Nie. Polskie Siły Zbrojne także zostały zaopatrzone w te zdalnie sterowane minisamoloty. Bo armii trafiło już 100 platform i jesteśmy w trakcie szkoleń operatorów przy wsparciu WB Group.

d1khcug

Podziel się opinią

Share
d1khcug
d1khcug
Więcej tematów