Coelux - światło słoneczne wewnątrz pomieszczeń

Coelux - światło słoneczne wewnątrz pomieszczeń

Coelux - światło słoneczne wewnątrz pomieszczeń
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.04.2014 13:32

Technologia Coleux odtwarza w zamkniętym pomieszczeniu fizyczne i optyczne efekty naturalnego światła, symulując rozprzestrzenianie i transmisję światła słonecznego przez atmosferę. Udowodniono, że to zjawisko ma pozytywny wpływ na komfort i dobre samopoczucie osób, które mieszkają lub pracują w zamkniętych pomieszczeniach lub pod ziemią.

Nowoczesna, energooszczędna technologia LED oraz zaawansowany system optyczny wykorzystujący nanomateriały, zostały umieszczone w wysokiej jakości systemie okiennym, dzięki czemu Coleux ma potencjał zrewolucjonizować przemysł oświetleniowy oraz sposób projektowania wnętrz, ale także poprawić samopoczucie.

Technologia Coleux może być wykorzystana przez każdego, kto nie otrzymuje wystarczającej ilości światła słonecznego. Została zaprojektowana głównie z myślą o celach zdrowotnych, ale może być także użyta w obiektach komercyjnych, hotelach, muzeach, lotniskach, transporcie podziemnym, salonach spa, centrach sportowych, kinach, biurach oraz przemyśle. Korzyści z jej zastosowania odniosą także osoby mieszkające lub pracujące pod ziemią, czy to ze względu na ograniczenia przestrzenne, czy skrajne warunki klimatyczne, a także mieszkańcy obszarów znajdujących się najdalej od równika, w pobliżu Arktyki i Antarktydy, które przez znaczną część roku otrzymują mało naturalnego światła.

Jak działa system?

Do działania wykorzystuje on trzy elementy:

•. energooszczędną technologię LED dla odtworzenia spektrum światła słonecznego,
•. zaawansowany system optyczny tworzący wrażenie przestrzeni między "niebem" i "słońcem",
•. nanomateriały o grubości kilku milimetrów, wykorzystane do rekonstrukcji występującego w atmosferze zjawiska rozpraszania Rayleigha.

Te rozwiązania zostały umieszczone w systemie okiennym, oferującym wiele konfiguracji i możliwości aranżacji do wykorzystania w architekturze wnętrz. Użytkownicy systemu mogą wybrać barwę i intensywność tworzonego światła spośród tego występującego w Europie Północnej, regionie Morza Śródziemnego lub krajach tropikalnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)