Co robimy z internetem w komórkach?

Co robimy z internetem w komórkach?
Źródło zdjęć: © HTC

28.07.2011 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W pierwszej połowie tego roku o 77% wzrósł ruch w sieciach mobilnych. Aż 22% przetransferowanych danych stanowiły połączenia z serwisem YouTube. Popularność Facebooka wzrosła o 297%, a Twittera o 166%

Najpopularniejszym sklepem z aplikacjami w dalszym ciągu jest Apple App Store z 84-procentowym udziałem w rynku, drugie miejsce pod względem wielkości transferów przypadło Android Market (13%), inne sklepy to zaledwie 3. rynku.

Obraz
© Za dynamiczny wzrost korzystania z mobilnego internetu odpowiedzialne są głównie smartfony. Na zdjęciu: HTC Wildfire S (fot. HTC)

Warto przy tym zauważyć, że ruch generowany przez sklepy z aplikacjami stale rośnie - w badanym okresie Android Market odnotował aż 196-procentowy wzrost ruchu, z kolei ruch generowany przez App Store powiększył się o 84%.

Obciążenie mobilnych sieci transmisją wideo wzrosło w drugiej połowie 201. roku o 93%. udział YouTube'a w całym streamingu oszacowany został na 52%. Nasze pakiety danych w 39% konsumowane są przez pliki wideo przesyłane strumieniowo.

Kolejnych 29% pochłania nam przesył plików i dokładnie tyle samo przeglądanie stron WWW (29%). Allot tworząc statystyki bazował na danych zebranych od operatorów z całego świata (od ponad 250 mln użytkowników).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)