Co Asus pokaże podczas targów Computex?

Co Asus pokaże podczas targów Computex?

Co Asus pokaże podczas targów Computex?
Źródło zdjęć: © Asus
31.05.2010 14:59, aktualizacja: 02.06.2010 11:42

Podczas tegorocznych targów Computex 2010 na Tajwanie, Asus zaprezentuje szeroką gamę produktów w pięciu głównych kategoriach: cloud computing, gaming, komponenty dla entuzjastów, multimedia i "zielona" technologia

Cyfrowy notatnik - Eee Tablet

Firma Asus połączyła zwykły notatnik z e-czytnikiem, dzięki czemu powstał Eee Tablet. Opracowano go we współpracy ze studentami i biznesmenami, którzy często podróżują. Dzięki dotykowemu ekranowi o rozdzielczości 245. dpi, Eee Tablet to dokładne i czułe urządzenie do notowania.

Użytkownicy mogą skorzystać z wbudowanych szablonów notatek, mogą je przechowywać, segregować, oznaczać, organizować i przeglądać. Istnieje również możliwość tworzenia na bieżąco adnotacji. Wyświetlenie kolejnej strony w pliku tekstowym zajmuje 0,1 sekundy. To dziewięć razy szybciej, niż w normalnych czytnikach.

Obraz
© Asus Eee Tablet (fot. Asus)

Eee Tablet posiada wbudowany aparat fotograficzny 2MP, który pozwala wykonywać zdjęcia, na przykład slajdów prezentowanych na wykładach. Można też przy nich tworzyć adnotacje.

Łatwo synchronizuje się z komputerem PC i notebookiem poprzez USB lub MicroSD, dzięki czemu wszystkie notatki i zawartość kalendarza są zawsze zaktualizowane.

Dzięki bateriom wytrzymującym 10 godzin, Eee Tablet pozwala na wykonanie wszystkich zadań. To nie tylko elektroniczny notatnik, ale również odtwarzacz multimedialny i e-czytnik. Eee Pad - tablety 10 i 12-calowe

12-calowy Eee Pad EP12. jest w pełni sprawnym komputerem, który może służyć jako odtwarzacz multimedialny, e-czytnik, kompaktowy komputer osobisty lub urządzenie do łączenia się z Internetem. Zasilany procesorem CULV Intel Core 2 Duo i pracujący na systemie operacyjnym Windows 7 Home Premium, Eee Pad bez problemu radzi sobie z wielozadaniowością, pozwalając użytkownikom na jednoczesne przeglądanie poczty i kalendarza, prowadzenie wideokonferencji i pracę nad dokumentami Microsoft Word, czy Excel. Eee Pad EP121 oferuje dwa wygodne tryby wprowadzania znaków - za pomocą wirtualnej klawiatury lub przy pomocy klawiatury podłączonej poprzez stację dokującą. Pozwala na 10 godzin ciągłej pracy.

Obraz
© 12-calowy tablet Eee Pad EP12. (fot. Asus)

Bardziej mobilny, 10-calowy Eee Pad EP101TC waży zaledwie 675g ma grubość 12,2mm, dzięki czemu mieści się w kieszeni. Użytkownicy mogą mieć dostęp do ulubionych aplikacji przenosząc je na główny pulpit. Eee Pad EP101TC pracuje na systemie Windows Embedded Compact 7, który oferuje wszystkie najnowsze technologie i narzędzia Windows 7. Umożliwia znaną już, pełną łączność z innymi podłączonymi urządzeniami i usługami chmur obliczeniowych. Nawiguj dzięki Garmin-Asus A10

Garmin-Asus A1. to smartfon z systemem operacyjnym Android, który zapewnia użytkownikom głosową nawigację satelitarną firmy Garmin zarówno w samochodzie, jak i podczas przemieszczania się piechotą. Garmin-Asus A10 posiada wbudowane usługi mobilne Google, dostęp do serwisów Mapy Google, Gmail, YouTube, kalendarza, kontaktów i strony Android Market, gdzie użytkownicy mogą znaleźć ponad 30 000 aplikacji pozwalających na personalizację telefonu.

Czwarta generacja komputerów EeePC

Następna w kolejności jest czwarta generacja komputerów EeePC—. modele 1018, 1016, oraz klasyczny Seashell 1015. W netbookach tych zastosowano materiały, które zapewniają różne wrażenia dotykowe - od gładkiego aluminium w modelu 1018, po matową, miękką powłokę w 1015.

Nowa seria umożliwia natychmiastowe połączenie z siecią i dostęp do Asus Access oraz Asus WebStorage, dzięki którym użytkownicy mogą łatwo pobierać i udostępniać pliki multimedialne i nie tylko. Technologia Asus Super Hybrid Engine zapewnia do 13,5 godziny pracy na bateriach.

Firma Asus założyła własny sklep, Asus App Store, oparty na Intel AppUpSM Center. Sklep ten umożliwia szybkie pobieranie użytecznych aplikacji. Usługa ta będzie dostępna fabrycznie we wszystkich modelach Asus EeePC z procesorem Intel Atom . Będzie dostępna dla Windows od drugiej połowy 2010 roku oraz dla MeeGo, gdy tylko system ten pojawi się w 2011 roku.

Asus Republic of Gamers (ROG)

Nowa stacja do gier ROG CG849. wyposażona jest w nowy, sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-980X, 12GB pamięci DDR3 i kartę graficzną HD5870, która umożliwia obsługę DX11, i posiada technologię Eyefinity. CG8490 jest zoptymalizowana tak, aby zapewnić o 20% większe osiągi przy przetaktowaniu, niż produkty referencyjne.

Wśród innych produktów ROG, które pojawią się na targach, znajdzie się 15,6-calowy notebook G53 umożliwiający pełną obsługę gier 3D i technologii HDMI w wersji 1.4 oraz płyta główna Immensity, która jako pierwsza łączy w sobie procesor graficzny i Lucid - technologię umożliwiającą łączenie co najmniej dwóch kart graficznych, niezależnie od chipsetu i producenta. Pojawi się też karta graficzna Ares, która została wyposażona w dwa rdzenie Radeon 5870, 4GB pamięci GDDR5 oraz silny system chłodzenia. *Płyty główne i karty graficzne *

Podczas prezentacji na targach Computex 201. firma Asus zademonstruje najnowsze technologie płyt głównych zwiększające osiągi i wydajność - Turbo Unlocker oraz Dual Intelligent Processors. Turbo Unlocker optymalizuje taktowanie najnowszych procesorów Unlocked Intel Core i AMD Black Edition i zwiększa ich osiągi, kiedy tylko pojawią się dodatkowe przeciążenia i konieczna jest lepsza wielozadaniowość. Dual Intelligent Processors to architektura wykorzystująca moduły TPU (TurboV Processing Unit) i EPU (Energy Processing Unit), która zmniejsza przeciążenia systemowe i ilość energii, jaką zużywa cała płyta główna.

Nowe karty graficzne z serii ENGTX40. oparte na technologii serii GeForce 400 - wcześniej znanej jako Fermi - firmy Nvidia, również zostaną zaprezentowane podczas targów Computex. Duży potencjał tych kompatybilnych z DX11 kart jest wykorzystywany dzięki technologiom takim jak Voltage Tweak. Przyspiesza ona procesor graficzny o 50%. Technologia Splendid HD zwiększa natomiast dokładność odzwierciedlenia kolorów, kontrast i ostrość obrazu.

Produkty multimedialne i 3D

Asus EeeTop PC ET 24'' to połączenie komputera stacjonarnego i zestawu kina domowego. Obsługuje USB 3.0 i grafikę 3D. Zawiera technologię Asus SonicMaster, która polepsza jakość dźwięku. Asus BW-12B1LT to nagrywarka 12. Blu-ray - jednym kliknięciem umożliwia konwersję dwuwymiarowego obrazu filmowego 720p na obraz trójwymiarowy.

Obraz
© Asus EeeTop PC ET 24'' (fot. Asus)

Swój debiut będzie miał kieszonkowy odtwarzacz multimedialny Asus Eee, oferujący możliwość wyszukiwania, pobierania i odtwarzania plików multimedialnych na ekranach dużych telewizorów. Posiada w pełni sprawną przeglądarkę internetową z możliwościami peer-to-peer i zużywa mało prądu (mniej, niż 10. przy podłączonym dysku twardym).

Współpraca Asusa i Lamborghini

Firma Asus oraz producent samochodów - Automobili Lamborghini - po raz kolejny podjęli współpracę, której owocem są Asus-Lamborghini VX7 i Asus- Lamborghini VX6. Model VX7 zapewni wysokie osiągi graficzne i dużą moc obliczeniową, podczas gdy VX6, dzięki systemowi dźwiękowemu Bang & Olufsen ICEpower, będzie oferować wysokiej jakości dźwięk.

Home Server TS mini

Asus Home Server TS mini umożliwia użytkownikom domowym oraz zdalnym przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów, podłączenie się do systemu kamer bezpieczeństwa, słuchanie muzyki i wysyłanie plików.

Automatycznie zapisuje dane pochodzące nawet z 1. komputerów domowych dzięki dodatkowym 500 GB miejsca online. Wbudowany dysk o pojemności 4 TB umożliwia wielu użytkownikom udostępnianie i przechowywanie danych na serwerze domowym nawet, kiedy ich komputery są wyłączone.

Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo danych, Home Server TS mini umożliwia tworzenie kopii zapasowych całego systemu, a narzędzie ASWM informuje użytkowników przez email o błędach. W przypadku awarii systemu wszystkie pliki można łatwo przywrócić. Napęd optyczny Asus BW-12B1LT Blu-ray 3D oraz ciekłokrystaliczny monitor VG236H 3D

Firma Asus wniosła trzeci wymiar do komputerów stacjonarnych za pomocą wewnętrznego napędu Blu-ray BW-12B1LT oraz ciekłokrystalicznego monitora VG236. 3D. Filmy 720p można teraz oglądać w kinowej jakości trzech wymiarach dzięki opcji konwersji obrazu dwuwymiarowego na trójwymiarowy za pomocą BW-12B1LT oraz dzięki częstotliwości odświeżania 120Hz monitora VG236H.

Wielodotykowy monitor ASUS VT22

Funkcja wielodotykowej obsługi wbudowana w Asus VT2. jest kompatybilna z gestami w systemie operacyjnym Windows 7. Klikanie, przewijanie, przeciąganie i powiększanie zdjęć może teraz odbywać się przy użyciu palców zamiast myszy. VT22 można bez problemu ustawić pod takim kątem, aby użytkownik mógł wygodnie z niego korzystać.

ASUS Xonar Xense: karta dźwiękowa i słuchawki

Nowy zestaw, w skład którego wchodzą Asus Xonar Xense i Sennheiser PC35. Xense Edition opracowano tak, aby stworzyć wysokiej jakości dźwięk. Redukcja szumów, wierne pozycjonowanie dźwięków, odpowiednio umieszczone osłony EMI, wytrzymałe wtyki 6.5mm typu studio jack, obsługa Dolby Headphone 5.1 oraz silnika Xonar GX2.5 firmy Asus - to cechy tego zestawu.

Obraz
© Głośnik ASUS Cine5 (fot. Asus)

Głośnik ASUS Cine5

Stylowy Cine5 jest głośnikiem komputerowym, który zapewnia doskonały dźwięk surround dzięki technologii "Embracing Sound Theatre HD”. Ta opatentowana technologia pozwoliła na zintegrowanie całego zestawu głośników w jednej listwie, która dostarcza 5-kanałowy dźwięk. Cine5 rozszerza 2-kanałowy dźwięk źródła na 5 kanałów, zarówno podczas gry, jak i podczas oglądania filmów. Cine5 nie wymaga żadnego oprogramowania, sterowników, ani konfiguracji.

Odtwarzacz multimedialny Asus O!Play HD2

Asus O!Play HD2 umożliwia odtwarzanie wielu różnych formatów multimedialnych. Jest odtwarzaczem multimedialnym obsługującym USB 3.0. Wyposażony jest w pojemny dysk 3,5-calowy i obsługę NAS. O!Play HD2 posiada zainstalowaną przeglądarkę Opera, która umożliwia odsłuchiwanie ponad 20 000 stacji radiowych. Jego użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwarki Google, odwiedzać Facebook i serwisy informacyjne oraz pobierać zdjęcia z serwisów Picasa, czy Flicker. Dodatkowo, O!Play HD2 obsługuje dźwięk HD, dostarczając nieskompresowany 7.1-kanałowy, wysokiej jakości dźwięk surround.

Obraz
© Asus Eee Media (fot. Asus)

Asus Eee Media

Asus Eee Media to sposób na wyszukiwanie, pobieranie i oglądanie plików multimedialnych za pomocą telewizora. Posiada przeglądarkę internetową z możliwościami peer-to-peer i zużywa mało prądu (mniej, niż 10W przy podłączonym dysku twardym). Ten odtwarzacz multimedialny obsługuje większość formatów wideo, audio i zdjęć, posiada też widgety, dzięki którym wyświetlany może być czas, informacje o pogodzie i nagłówki najnowszych informacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)