CIA udostępniło wszystkie dokumenty o UFO. Każdy może je pobrać

CIA udostępniło tysiące dokumentów o UFO
CIA udostępniło tysiące dokumentów o UFO
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska

13.01.2021 11:19, aktual.: 03.03.2022 05:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CIA udostępniło tysiące dokumentów o UFO przez lata gromadzonych w archiwach agencji. Wśród nich jest wiele tajnych zapisków, które po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. Podpowiadamy, w jaki sposób znaleźć i pobrać dokumenty w bezpieczny sposób.

Dokumenty trafiły do sieci dzięki wysiłkom serwisu wywiadowczego The Black Vault, który od połowy lat 90. pozyskuje i odtajnia rządową dokumentację dotyczącą m.in. UFO. Chociaż część z zapisków została odtajniona już wcześniej, to jest to pierwszy przypadek, gdy rzekomo kompletna dokumentacja CIA dotycząca niezidentyfikowanych obiektów latających, jest udostępniana na tak dużą skalę.

CIA udostępniło dokumenty o UFO

The Black Vault nabył od CIA płytę CD-ROM, która prawdopodobnie zawiera wszystkie zapiski na temat UFO. Według założyciela serwisu - Johna Greenewalda Jr., trudno udowodnić, czy faktycznie są to wszystkie tego typu informacje. Jego zdaniem agencje rządowe wciąż przechowują tajne materiały, o których tak naprawdę nic nie wiadomo.

Dokumenty, a dokładniej mówiąc 2780 stron informacji o UFO jest dostępnych w serwisie internetowym The Black Vault. Można je pobrać jako pojedyncze pliki PDF lub w formie gigantycznego pliku ZIP, który zawiera wszystkie zapiski. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie informacje są czytelne. Wiele szczegółów w dokumentach jest redagowanych, a ogólna jakość skanów i kserokopii nie jest najlepsza.

Jak bezpiecznie uzyskać dostęp do plików?

Pliki PDF można otworzyć przy pomocy programu Adobe Acrobat – zapisując je na komputerze lub korzystając z podglądu w przeglądarce internetowej. Z kolei, w przypadku plików ZIP warto skorzystać ze specjalistycznego programu np. WinRAR, do ich rozpakowywania. Po ściągnięciu interesującego nas pliku trzeba wypakować jego zawartość do wybranego folderu docelowego.

Pobierając pliki z jakiejkolwiek strony internetowej należy pamiętać o bezpieczeństwie w sieci i korzystaniu ze sprawdzonych programów antywirusowych. Ściągnięte na komputer pliki można przeskanować przy ich pomocy. Takie działanie pozwala na wykrycie szkodliwego oprogramowania w większości przypadków, a także jego usunięcie lub naprawę uszkodzonych plików.

Programy antywirusowe nie dają jednak gwarancji pełnego bezpieczeństwa. Wynika to przede wszystkim z coraz większej wiedzy i doświadczenia hakerów. Dlatego warto pamiętać o regularnym aktualizowaniu bazy sygnatur wirusów w posiadanym programie oraz unikaniu pobierania podejrzanych plików. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko przejęcia wrażliwych danych przez cyberprzestępców, a w szczególności ważnych haseł dostępowych, numerów kart kredytowych czy danych personalnych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)