Trwa ładowanie...
d1u3fcf

Pentagon za pół roku odtajni informacje na temat UFO

W ustawie budżetowej Stanów Zjednoczonych na 2021 rok znalazły się zapisy o upublicznieniu informacji, jakie amerykańskie wojsko posiada o niezidentyfikowanych obiektach latających. Pentagon ma na to 180 dni.
Share
Nagranie UFO wykonane przez pilotów Marynarki Wojennej USA
Nagranie UFO wykonane przez pilotów Marynarki Wojennej USAŹródło: US Navy
d1u3fcf

Ustawa budżetowa rządu amerykańskiego na 2021 rok przeznacza fundusze na badania nad niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Oprócz dodatkowych pieniędzy ustawa zobowiązuje Pentagon, czyli dowództwo sił zbrojnych USA, FBI i inne agencje do opublikowania raportu na temat UFO. Ma to wspomóc tzw. open source intelligence, czyli dane zbierane i analizowane przez inne organy i zwykłych ludzi.

UFO, czyli niezidentyfikowane obiekty latające nie muszą wcale oznaczać statków kosmicznych obcych cywilizacji. Bardziej prawdopodobne jest, że za niewytłumaczalnymi spotkaniami stoi wysoce zaawansowana technologia wojskowa państw trzecich, która może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

d1u3fcf

W ramach ustawy prawodawcy chcą stworzyć jednolitą bazę danych oraz usystematyzować zbieranie i przekazywanie informacji na temat niezidentyfikowanych obiektów latających od wszystkich organizacji wywiadowczych, oraz wojska. Coraz częściej zdarzające się spotkania pilotów wojskowych z takimi obiektami budzą obawy, że Chiny, Iran, Korea Północna lub Rosja mogą dysponować nieznanymi, zaawansowanymi technologia militarnymi.

W kwietniu 2020 Pentagon oficjalnie potwierdził trzy nagrania wideo krążące wcześniej w internecie, na których piloci F/A-18 Hornet należących do US Navy zaobserwowali UFO. Piloci nagrali szybko poruszające się obiekty o owalnych kształtach. Oprócz nietypowych kształtów, które nie przypomniały żadnych ze znanych statków powietrznych, obiekty także zachowywały się nietypowo. Poruszały się bardzo szybko bez widocznego źródła napędu, jak śmigła, czy silniki odrzutowe.

Zobacz: UFO zaobserwowane przez pilotów US Navy

Pentagon potwierdził, że nagrania są prawdziwe i że obiektów nie udało się zidentyfikować. Nagrania pochodzą z 2004 i 2015 roku. Raport dotyczący UFO ma zostać opublikowany w ciągu 6 miesięcy.

Weź udział w głosowaniu na sprzęt elektroniczny roku 2020 Imperatory WP i wygraj 5000 złotych.


Imperatory 2020

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1u3fcf

Podziel się opinią

Share
d1u3fcf
d1u3fcf
Więcej tematów