Chrapiesz? Z tym urządzeniem możesz to monitorować i ograniczyć

Chrapiesz? Z tym urządzeniem możesz to monitorować i ograniczyć
Źródło zdjęć: © Fotolia | lassedesignen

25.10.2015 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Głaskanie, cmokanie, a nawet poszturchiwanie to metody często stosowane przez żony, które bardzo chciałyby uciszyć swoich chrapiących mężów. Z powodu chrapania partnera każdej nocy tracimy około 1,5 godziny snu!

Okazuje się, że chrapie co dziesiąty człowiek, z czego 8. proc. to mężczyźni. Choć podobno skłonność ta rośnie z wiekiem. I tak w grupie osób do 30 roku życia dolegliwość ta dotyka ok. 10 proc. panów i 5 proc. pań, zaś wśród osób po 60. roku życia odpowiednio 60 i 40 proc. Natężenie dźwięków wydobywających się z ust chrapiącego człowieka osiąga głośność nawet 90 decybeli. Można to porównać z pracującą kosiarką do trawy, która wytwarza hałas na poziomie 75-93 decybeli. Niestety, po nocy osoby chrapiące bardzo często wstają niewyspane, a niedobór snu sprawia, że wyglądają na wyczerpane. Problem chrapania może rozwiązać inteligentne i nieinwazyjne urządzenie.

Obraz
© (fot. kickstarter.com)

Nora składa się z kilku elementów, których wspólne działanie pozwala ograniczyć hałas wydobywający się w nocy z jej gardła. Jednym z nich jest owalnych kształtów urządzenie kładzione na nocnym stoliku, które zostało wyposażone w bezprzewodowy mikrofon. Kolejnym elementem systemu jest pompka, którą umieszcza się pod łóżkiem. Pompuje ona powietrze do specjalnego wkładu, który umieszcza się pod poduszką.

Obraz
© (fot. kickstarter.com)

Podczas snu nasz organizm jest odprężony, co niestety dotyczy również języka i innych części miękkich w rejonie ust. Gdy powietrze toruje sobie drogę na zewnątrz, wskutek tarcia mogą powstać dźwięki, czyli nieprzyjemne chrapanie. Działanie urządzenia jest niezwykle proste. Gdy mikrofon wykryje chrapanie, wówczas aktywuje pompkę, a ta bezgłośnie pompuje wkład. Dzięki temu głowa użytkownika delikatnie zmienia pozycję, stymulując w ten sposób mięśnie górnej części gardła.

Urządzenie pojawi się w sprzedaży w maju przyszłego roku w cenie 29. dolarów. Jak na razie na stronie Kickstartera zbierane są fundusze na rozpoczęcie produkcji.

Źródło: Kickstarter.com / abczdrowie

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)