Chordify - strona, która rozpisze na akordy każdą piosenkę

Chordify - strona, która rozpisze na akordy każdą piosenkę
Źródło zdjęć: © WP.PL

16.09.2013 11:30, aktual.: 16.09.2013 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli gracie na jakimkolwiek instrumencie, z pewnością mieliście takie momenty, gdy bardzo chcieliście zagrać zasłyszaną właśnie melodię. O ile z komercyjnymi piosenkami raczej nie ma problemu, tak do niszowych tytułów często po prostu nie ma nut. Nie każdy muzyk ma słuch absolutny, dlatego z myślą o nich powstała strona Chordify.net.

Jeśli uczycie się grać na klawiszach czy gitarze, z pewnością znacie takie programy jak Synthesia czy Guitar PRO. Być może też korzystaliście z takich stron jak OnlinePianist.com lub UltimateGuitar.com. Ale problem jest taki, że zanim poznamy linię melodyczną w przypadku tych pierwszych - potrzebujemy najpierw odpowiednik plików, a w przypadku tych drugich - wybrany przez nas utwór musi najpierw pojawić się w bazie strony.

Tymczasem istnieje fajne i dużo wygodniejsze rozwiązanie. Na stronie Chordify.net wystarczy wkleić link do piosenki z YouTube, Soundcloud lub załadować własny plik muzyczny, by za chwilę naszym oczom ukazała się cała rozpiska akordów (w wersji na gitarę, ukulele lub pianino). Algorytm może jeszcze nie działa super dokładnie, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych utworów, ale być może w przyszłości ulegnie to usprawnieniu. Na stronie założyć można także bezpłatne konto, dzięki któremu będziemy mogli zapisać utwory, których uczyliśmy się wcześniej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Opłata audiowizualna. Zapłaci każdy"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)