Trwa ładowanie...
dxxzpnk

Chłopak zjadł trzy kapsułki do prania. Oto, co stało się z jego płucami

Jest ofiara modnego wśród nastolatków trendu na "challenge". To 17-letni chłopak. Jego matka znalazła go leżącego na podłodze z niebieskimi ustami wypełnionymi pianą. Tabletki, które zjadł, uszkodziły jego płuca.
Share
Kapsułki do prania mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia płuc
Kapsułki do prania mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia płucŹródło: youtube.com
dxxzpnk

Na szczęście chłopak szybko trafił do szpitala, gdzie udało się uratować mu życie. Ale tabletki mogły uszkodzić jego płuca do końca życia. Jeden z youtuberów, dr Bernard, kryjący się pod pseudonimem Chubbyemu, wyjaśnił w swoim filmiku, co właściwie się stało.

Dr Bernard wyjaśnia, że chłopak chciał "doświadczyć wspaniałego smaku tabletki do prania", aby stać się gwiazdą internetu. Co było dalej? 17-latek natychmiast poczuł pieczenie w nosie i okrutne ukłucie na języku, po którym nastąpiły odruchy wymiotne. Kiedy do tego doszło, zaczął kaszleć, a część detergentu spłynęła mu po gardle do dróg oddechowych.

dxxzpnk

Chłopak szybko trafił do szpitala. Cierpiał na uszkodzenie przełyku przez substancję żrącą. Jak wyjaśnia dr Bernard, płyn z tabletki może być "co najmniej 100 tys. razy bardziej zasadowy od ludzkiej krwi" - nie jest więc to coś, co chcemy wprowadzać do swojego organizmu.

Detergent ma zabójczy wpływ na organizm youtube.com
Detergent ma zabójczy wpływ na organizmŹródło: youtube.com

Kontakt detergentu z przełykiem powoduje obumarcie tkanki i zamianę jej w płynną substancję, która rozchodzi się dalej po organizmie. Czyli mówiąc wprost - tkanka przełyku ulega rozpadowi. Wszystko to dzieje się w ułamku sekundy. Doprowadziło to do uszkodzenia tchawicy, co utrudniło oddychanie. Bez natychmiastowej reakcji lekarzy, 17-latek by umarł.

dxxzpnk

Podziel się opinią

Share
dxxzpnk
dxxzpnk
Więcej tematów