Chiny: Przestępcy używają dronów do infekowania świń

Chiny: Przestępcy używają dronów do infekowania świń
Źródło zdjęć: © East News | FLPA/John Eveson
Karolina Modzelewska

24.12.2019 10:39, aktual.: 24.12.2019 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chińskie lotnisko znalazło się w centrum wojny pomiędzy rolnikami a przestępcami. Jego systemy nawigacyjne zaczęły odnotowywać liczne zakłócenia, których przyczyną okazała się zaciekła walka z dronami zrzucającymi zainfekowane przedmioty.

Problemy na lotnisku Hrabin zaczęły się w październiku. To wtedy pojawiły się pierwsze zakłócenia w systemach nawigacyjnych, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów.

Nietypowa przyczyna zakłóceń

Działania podjęte przez służby lotniska pozwoliły wykryć, że ich główną przyczyną było stosowanie nieautoryzowanego urządzenia przeciw dronom. Wykorzystywali je chińscy rolnicy, aby odpierać ataki przestępców.

Drony rozprzestrzeniały poważną chorobę

Według ich doniesień przestępcy wykorzystywali drony, aby rozprzestrzeniać afrykański pomór świń. Jest to wirusowa choroba, która bardzo szybko się roznosi się wśród zwierząt i cechuje wysoką śmiertelnością.

Przestępcy zrzucali zainfekowane przedmioty na zdrowe zwierzęta, aby doszło do ich zakażenia. Następnie gangi kupowały zarażone świnie od rolników po dużo niższej cenie i sprzedawały jako zdrową wołowinę (po znacznie wyższej cenie).

Heilongjiang Dabeinong, właściciel farmy Agriculture&Pastoral Foods, który wykorzystywał nieautoryzowane urządzenie przeciwko dronom, podobno padł ofiarą takich ataków. Nie skomentował tych doniesień, ale przyznał, że jego działania nie miały na celu zakłócenia pracy systemów nawigacyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)