Drony dla każdego. Funkcjonalne modele w atrakcyjnych cenach

Drony dla każdego. Funkcjonalne modele w atrakcyjnych cenach

Drony dla każdego. Funkcjonalne modele w atrakcyjnych cenach
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
31.10.2019 14:32, aktualizacja: 31.10.2019 15:16

Popularność dronów rośnie z sezonu na sezon i wcale nie spada mimo chłodniejszej aury. Na rynku znajdziesz coraz więcej interesujących modeli, zaś niższe ceny pozwolą na wybór produktu, na który normalnie nie można byłoby sobie pozwolić. Warto przejrzeć najciekawsze propozycje.

Najprostsze urządzenia, które kosztują nie więcej niż 200-300 zł, doskonale nadadzą się na wymarzony prezent dla dziecka. Zrobią na nim zdecydowanie większe wrażenie niż na przykład zdalnie sterowany samochodzik. Wbrew pozorom dron nie jest wcale skomplikowany w obsłudze i nie wymaga dużego doświadczenia. Wystarczy kilka minut poświęconych na naukę, by móc samodzielnie obsługiwać sprzęt.

Oczywiście bardziej zaawansowane modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Są to jednak sprzęty wykorzystywane głównie przez profesjonalistów – pozwalają na robienie zdjęć i filmów z lotu ptaka, te najdroższe umożliwiają również robienie nagrań sferycznych.

Rodzaje dronów

Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest tak zwany quadrocopter. Wyposażono go w cztery ramiona zakończone śmigłami napędzanymi osobnym silnikiem. Dzięki nim dron jest w stanie startować i lądować w pionie. Silniki umieszczone w parach naprzeciwko siebie sprawiają, że lot jest stabilny i nie ma możliwości utraty kontroli nad urządzeniem. Bardziej rozbudowane hexacoptery mają już sześć ramion, a octocoptery osiem. Ich zaletą jest przede wszystkim niezawodność. Nawet jeśli jeden czy dwa silniki odmówią posłuszeństwa, urządzenie będzie w stanie nadal latać i bezpiecznie wrócić do pilota.

Obraz
© Pixabay.com

Drugim typem dronów są profesjonalne modele przeznaczone do nagrywania filmów i robienia zdjęć. Miej na uwadze, że nie każdy dron ma na wyposażeniu kamerkę. Nie będą jej miały na przykład modele rekreacyjne, przeznaczone głównie dla dzieci. Część tańszych urządzeń wyposażono jednak w miejsce na przymocowanie kamery, którą w razie potrzeby możesz kupić po jakimś czasie.

Trzecią kategorią są modele wyścigowe. Są one w stanie rozwijać duże prędkości, a to dzięki zastosowaniu lżejszych i wydajniejszych komponentów. Należy pamiętać o tym, że drony wyścigowe są bardziej narażone na upadki i uszkodzenia, dlatego przeważnie są wykonane z bardziej wytrzymałych włókien węglowych.

Jaki dron będzie odpowiedni

Przy zakupie zwróć uwagę na kilka aspektów:

Zasięg – od niego zależy, jak daleko sprzęt będzie w stanie odlecieć, zanim zgubi sygnał. Oczywiście należy pamiętać o tym, że ze względów bezpieczeństwa dron cały czas powinien pozostawać w zasięgu wzroku użytkownika.

Przewidywany czas pracy – dla wielu użytkowników jest to priorytetowy aspekt, od którego zależy maksymalny czas, w jakim można posługiwać się dronem. Pamiętaj, że duży wpływ na czas pracy mają kamery. Im będzie ich więcej, tym szybciej wyczerpią akumulator, a co za tym idzie sprawią, że czas pracy będzie krótszy.

Liczba i rodzaj kamer – w przypadku dronów z kamerą należy oczywiście sprawdzić, jakimi parametrami charakteryzuje się kamera z zestawu. W zależności od preferencji użytkowników można znaleźć kamery o rozdzielczości HD, Full HD bądź 4K. Bardziej zaawansowane modele wyposażone w kilka kamer umożliwiają nagrywanie panoram lub filmów sferycznych.

Rozmiar – jest bardzo ważny dla osób, które stawiają na mobilność. Wiele dronów można złożyć tak, by zmieściły się do torby i plecaka, są jednocześnie na tyle wytrzymałe, że nie zepsują się w transporcie.

Pamiętaj ponadto, że podczas zabawy z dronem należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim loty powinny być prowadzone w taki sposób, by nie tracić urządzenia z oczu. Powinno się latać z dala od ludzi, samochodów, ruchliwych dróg i terenów zamieszkałych. Nie wolno naruszać przestrzeni powietrznej portów, lotnisk, kopalni, wodociągów, oczyszczalni czy linii energetycznych. Dodatkowo zabronione jest latanie nad bankami, elektrowniami oraz urzędami państwowymi, a także obiektami telewizyjnymi i radiowymi. W przeciwnym wypadku można narazić się na karę.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)