Chiny: nastolatek ułożył jednocześnie trzy kostki Rubika... żonglując nimi [wideo]

Chiny: nastolatek ułożył jednocześnie trzy kostki Rubika... żonglując nimi [wideo]

Chiny: nastolatek ułożył jednocześnie trzy kostki Rubika... żonglując nimi [wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Guinness World Records
Piotr Urbaniak
01.12.2019 13:34, aktualizacja: 02.12.2019 11:32

Istnieją setki sposobów na ułożenie kostki Rubika, ale 13-letni Que Jianyu z Fujian w Chinach wybrał jeden ze zdecydowanie najbardziej popisowych. Nastolatek ułożył trzy kostki naraz, stale nimi żonglując. Jego wyczyn trafił do księgi rekordów Guinnessa.

Zasady były pozornie proste. Jianyu dostał 15 sekund na zapoznanie się z kostkami, a następnie przystąpił do zadania. Zwróćcie jednak uwagę, jak niezwykłej zręczności, a zarazem koncentracji to wymagało.

Que musiał w tym samym czasie podrzucać kostki, kontrolować ułożenie poszczególnych kwadratów i manipulować przegubami. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Dla niedowiarków chińska telewizja Zhejiang TV przygotowała transmisję na żywo.

Nastolatek ukończył próbę w 5 minut i 6,61 sekundy. To w tej chwili najlepszy czas realizacji tego rodzaju zadania na świecie.

Wielki dar i talent

- Que Jianyu ma wielki dar i talent do kostki Rubika - skomentował nauczyciel rekordzisty, Ye Jiaxi, cytowany w ogłoszeniu prasowym. - Wymaga to ogromu praktyki i jest bardzo trudne dla dziecka, ale nie bez powodu wszyscy przyjaciele w kręgu nazywają go "cudownym dzieckiem" - dodał.

Jak ujawniono, Que interesuje się układaniem kostki Rubika od szóstego roku życia. Ćwiczył z najlepszymi w Niemczech, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Australii.

Co ciekawe, na tej samej gali uczeń i mistrz pobili wspólnie jeszcze jeden niezwykły rekord - na najszybszy czas ułożenia kostki 3x3x3 w dwuosobowej drużynie. Zajęło im to 25,63 sekundy. Rekord Guinnessa w ułożeniu takiej kostki przez jedną tylko osobę wynosi zaledwie 4,22 sekundy. Ustanowił go w maju 2018 roku 22-letni wówczas Felix Zemdegs podczas zawodów w Melbourne w Australii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)