Chiny. 103-letnia kobieta wygrała walkę z koronawirusem. Pokonała COVID-19 w 6 dni

Chiny. 103‑letnia kobieta wygrała walkę z koronawirusem. Pokonała COVID-19 w 6 dni

Chiny. 103-letnia kobieta wygrała walkę z koronawirusem. Pokonała COVID-19 w 6 dni
Źródło zdjęć: © Youtube.com
12.03.2020 14:00, aktualizacja: 12.03.2020 15:05

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Lekarze każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby uratować jak najwięcej zarażonych. Jedną z osób, która wygrała walkę z chorobą jest 103-letnia Zhang Guangfen. To najstarsza zainfekowana pacjentka na świecie.

Chińscy lekarze wypisali do domu najstarszą pacjentkę na świecie, która była zarażona koronawirusem. 103-letnia Zhang Guangfen opuściła szpital w Wuhan zaledwie po sześciu dniach hospitalizacji - informuje brytyjski dziennik "The Independent".

Lekarz, który był odpowiedzialny za leczenie kobiety przyznał w rozmowie z mediami, że szybkie wyzdrowienie pacjentki wynikało z faktu, że oprócz łagodnego przewlekłego zapalenia oskrzeli, nie miała ona żadnych poważniejszych dolegliwości zdrowotnych.

Starsi ludzie oraz pacjenci z chorobami przewlekłymi są o wiele bardziej narażeni na wystąpienie objawów koronawirusa SARS-CoV-2. Tym bardziej cieszy fakt, że 103-letnia Zhang Guangfen przeszła pobyt w szpitalu krótko i bezproblemowo. W chwili przyjęcia do placówki, kobieta była w stanie krytycznym.

Dzięki całodobowej opiece pacjentka stopniowo wracała do zdrowia. Ze szpitala została wypisana we wtorek.

W ubiegłym tygodniu ze szpitala w Wuhan wypisano 101-letniego mężczyznę, który również został wyleczony z COVID-19. - Często mówił o swojej 92-letniej żonie. Mówił, że czeka na poprawę swojego zdrowia, bo musi wracać do domu i się nią zaopiekować - powiedziała mediom jego opiekunka.

W Chinach zarażonych jest już prawie 81 tysięcy osób. W kraju tym odnotowano jak dotąd 3056 zgonów. Informacje o zainfekowanych koronawirusem można śledzić na bieżąco za pośrednictwem interaktywnej mapy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)