ycipk-g87sxk

Chcesz zagrać w "Half-Life: Alyx"? Szykuj 5 tys. zł. Albo więcej

Nie "Half-Life 3", ale przygotowany z myślą o rzeczywistości wirtualnej "Half-Life: Alyx" będzie kolejną odsłoną tej niewątpliwie kultowej serii gier. Czy to źle? Dla portfeli fanów - bez wątpienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zestaw Valve Index VR w Polsce kosztuje 4 669 zł
Zestaw Valve Index VR w Polsce kosztuje 4 669 zł (Materiały prasowe, Fot: Valve Corporation)
ycipk-g87sxk

Powtórzę, "Half-Life: Alyx" to gra do zabawy wyłącznie w trybie VR. A skoro tak, wymaga odpowiedniego sprzętu - gogli ze stacją bazową i zestawem kontrolerów.

Oficjalny zestaw od twórców, Valve Index VR Kit, to wydatek rzędu 4 669 zł. Małą osłodę stanowi jedynie to, że sama gra jest już wliczona w cenę. Wprawdzie, jak możemy przeczytać na stronie producenta, "Half-Life: Alyx" zadziała również z zestawami VR innymi niż Index, ale te często są tylko nieznacznie tańsze od modelu rekomendowanego.

Przykład: HTC Vive Cosmos to 3699 zł za same gogle, a do tego wypadałoby jeszcze wyłożyć parę stówek na dedykowane do nich kontrolery. Taniej, ale wciąż nie tanio można kupić Oculus Rift S - około 2399 zł.

ycipk-g87sxk

Pamiętajmy o komputerze

Mało? To dodajmy do listy odpowiednio wydajny komputer. Bo technologia VR swoje wymagania sprzętowe ma i nie ruszy płynnie na sprzęcie klasy niższej. Nawet takim, który radzi sobie z klasycznymi grami.

W minimalnych wymaganiach sprzętowych "Half-Life: Alyx" widnieją m.in. procesor AMD Ryzen 5 1600 lub Intel Core i5-7500, a także karta graficzna Radeon RX 580 lub GeForce GTX 1060. Zakładając optymistycznie, bez kolejnych 2500 zł ani rusz.

ycipk-g87sxk

Ogólnie rzecz ujmując, jak widać, aby cieszyć się powrotem legendarnej serii gier trzeba zainwestować minimum 5 tys. zł. A twórcy zaznaczają, że tylko oficjalny zestaw VR gwarantuje "optymalne doznania", co zwiększa tę kwotę nawet do 7-8 tys.

Kiedyś mówiono, że gry to rozrywka dla mas. Cóż, niniejszy przykład pokazuje, że nie w każdym przypadku.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-g87sxk

ycipk-g87sxk
ycipk-g87sxk