Chcesz mieć apartament w kosmosie? Niedługo to będzie możliwe

Chcesz mieć apartament w kosmosie? Niedługo to będzie możliwe
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Arkadiusz Stando

14.11.2017 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asgardia - pierwszy w historii ludzkości kosmiczny naród. Powstaje na ziemi niczyjej, a dokładnie w przestrzeni kosmicznej. Jest pokojowo nastawiony do wszystkich - nie tylko do ludzi, ale i obcych.

Państwo posiadające na ten moment 116 357 oficjalnych obywateli doczekało się wreszcie pierwszego terytorium. Jednak z zamieszkaniem na nim może być problem. Jest to zaledwie satelita, noszący nazwę Asgardia-1. Na swoje apartamenty obywatele muszą jeszcze zaczekać.

Wirtualne państwo powstało zaledwie rok temu, a już miało problemy prawne. Przeszło diametralne zmiany ustrojowe. Początkowo państwo było królestwem. W czerwcu 2017 roku przeszło jednak na demokrację. Teraz każdy z Asgardczyków może kandydować na jej lidera. Wystarczy 10 tys. głosów. Aktualnie liderem jest Igor Ashurbeyli, rosyjski biznesmen.

Obraz
© Asgardia

Według założeń Asgardia ma zbudować ogromne pole siłowe, które ma bronić jej obywateli przed silnym wiatrem słonecznym i innymi zagrożeniami z kosmosu. Państwo ma utrzymywać się z kosmicznego górnictwa oraz handlu ze wszystkimi państwami ziemskimi. To wszystko brzmi jak z filmu sci-fi, ale dzieje się naprawdę.

Gdybyście byli chętni dołączyć do kosmicznego państwa możecie to zrobić pod tym adresem. Aktualnie wśród Asgardczyków znalazło się już 715 Polaków. Zaskakująca jest liczba Turków, którzy dominują. Jest ich więcej niż 10 proc. populacji - aż 16 342.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także